• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 3944 044 0912
  • English
  • فارسی
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی

با سلام خدمت همراهان گرامی آرون صنعت، در این مقاله قصد داریم به بررسی در مورد ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. درب ضد سرقت هم مانند سایر محصولات دارای انواع مختلف و ویژگی های گوناگون می باشد. سایز و اندازه درب ضد سرقت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر ابعاد درب شما با محل مورد نصب همخوانی نداشته باشد به مشکلات زیادی بر می خورید. ابعاد استاندارد درب های ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی تفاوت ‌هایی دارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-ابعاد درب ضد سرقت ایرانی

-ابعاد درب ضد سرقت ترک

-ابعاد درب ضد سرقت اروپایی

-ابعاد درب ضد سرقت چینی

-جمع بندی

.

.

.

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی:

ابعاد درب ضد سرقت دارای دو نوع تقسیم بندی می شود که سازندگان ساختمان باید قبل از ساخت فریم انتظار به آن توجه کنند. مسئله دیگر قطر لقار دیوار برای نصب درب ضد سرقت می باشد. عرض و طول ساب فریم مورد نیاز برای درب های استاندار:  111 در ۲۱۲ می باشد. فاصله ۱۱۱ داخل به داخل فریم انتظار بعد از نصب ساب فریم فلزی می باشد.

ساب فریم می تواند از قوطی ۳۰ در ۴۰ و یا هر نوع فلز دیگری باشد. طول ساب فریم انتظار برای درب ضد سرقت ۲۱۲ سانتی متر به این معنا می باشد که از کف تمام شده تا زیر نعل درگاه نباید بیشتر از ۲۱۲ سانتی متر باشد.

97be92d2a43242649b044931ea83412e - ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی
ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی

برای درب ضد سرقت دو لنگه می تواند 2 متر باشد و بیشتر از این عرض باید ساخت سفارشی مد نظر گرفته شود. برای درب ضد سرقت یک و نیم لنگه نیز عرض تا ۱۵۰ سانتی متر می باشد و ابعاد درب ضد سرقت ترک دو لنگه نیز برای عرض باید ۲۰۰ سانتی متر در نظر گرفته شود. البته باید بیان شود که امنیت درب های ضد سرقت برای مدل های یک و نیم لنگه و دو لنگه با استفاده از قفل مخفی ضد سرقت افزایش پیدا می کند.

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی هم باتوجه به تولید کننده های  مختلف متفاوت است. بعضی از درب های ضد سرقت تولید ایران دارای ابعاد مفید باز شوی 95×214 می باشد، و قابلیت ساخت تا عرض مفید بازشوی 110 سانتی متر را هم دارد. امکان سفارشی سازی به راحتی میسر می باشد و این مسئله از مزیت های درب ضد سرقت ایرانی نسبت به سایر درب های وارداتی می باشد. برای دربهای ضدسرقت ایرانی،استاندارد خاصی وجود ندارد و معمولاً دارای ابعاد متغییری می باشد که با توجه به نیاز کارفرمایان تعیین می گردد.

ابعاد درب ضد سرقت ترک:

درب ضد سرقت ترک به دلیل کیفیت بالای ساخت و همچنین سهولت در وارادات نسبت به سایر کشورهای تولید کننده درب ضد سرقت همواره پرطرفدارترین و پرفروش ترین درب ضد سرقت وارداتی در ایران محسوب می شود. ابعاد استاندارد این درب در داخل کشور معمولا 108×212 است. بازشو مفید درب 90×205  سانتی متر می باشد.

6ae1438400b04840a9b43df1a41532d8 - ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی
ابعاد درب ضد سرقت ترک

اما ابعاد درب های ضدسرقت ترک وارداتی به ایران،با توجه به تمایل کارفرمایان برای استفاده از درب های بزرگ تر دستخوش تغییراتی شده است. ابعاد دربهای ضد سرقت وارداتی ترک و مونتاژ ایران 101×205 و 97×204  سانتی متر می باشد که باز شو مفید آن به ترتیب 97×204 و 93×203 سانتی متر است.

ابعاد درب ضد سرقت اروپایی:

کشورهای اروپایی مثل ایتالیا و فرانسه از مهم ترین تولید کنندگان درب ضدسرقت در جهان می باشند. از جدید ترین و مدرن ترین روش ها برای تولید درب های امنیتی استفاده می نمایند. درب ورودی استاندارد عرضی بین 72 تا 91.5 سانتی متر و طولی برابر 203 سانتی متر دارد.

luxury security door cover - ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی
ابعاد درب ضد سرقت اروپایی

با این حال به خاطر داشته باشید هر دربی ابعاد متفاوتی دارد. متاسفانه ابعاد استاندارد تولیدی هر یک از شرکت ها در اروپا با یکدیگر متفاوت می باشد و اندازه ثابت و مشخصی ندارد. ابعاد درب ضد سرقت ایتالیایی دارای ابعادهای 92×205 ، 106×216 و95×206 می باشد.

ابعاد درب ضد سرقت چینی:

با توجه به قیمت مناسب درب ضد سرقت چینی، این درب طرفداران زیادی در بازار پیدا کرده است، اما همانطور که قبلا ذکر شد درب های چینی به دلیل عدم استاندارد سازی مطلوب از کیفیت و امنیت بالایی برخوردار نیستند.

Comparison of anti theft doors - ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی
ابعاد درب ضد سرقت چینی

ابعاد درب ضد سرقت چینی معمولا 105×210 سانتی متر می باشد. حداقل عرض استاندارد برای یک درب ورودی حدود 90 سانتی متر است، بنابراین این درب ها از این نظر استاندارد می باشند. ابعاد 210×120 سانتی متر برای درب های یک و نیم لنگه وجود دارد.

جمع بندی:

در خرید و سفارش دربهای ضد سرقت مد نظر قرار داد، این است که ابعاد طول و عرض درب ضد سرقت حتی الامکان از 230×110 سانتی متر بیشتر نشود. در غیر اینصورت موجب سنگینی درب و افتادگی آن شده و پس از مدتی مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. برای ابعاد بزرگتر راه حل دیگری مانند ایجاد کتیبه پیدا کنید. همچنین اندازه مناسبی برای درزهای بین چهارچوب و بازشو در نظر گرفته شود.

امیدواریم این مقاله ابعاد درب ضد سرقت ایرانی و وارداتی برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. برای خرید درب ضد سرقت و درب داخلی با شماره های درج شده آرون صنعت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.