• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 3944 044 0912
  • English
  • فارسی
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

انواع قفل درب ضد سرقت

انواع قفل درب ضد سرقت

انواع قفل درب ضد سرقت

با سلام خدمت همراهان گرامی ، تامین امنیت منازل و ساختمان ها همواره یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از افراد بوده است که امروزه با استفاده از درب های ضد سرقت این موضوع تا حدودی حل شده است.

آشنایی با انواع قفل درب ضد سرقت و ویژگی ها و همینطور سطح ایمنی هر یک از آنها می تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما داشته باشد.

می توانید با انتخاب یکی از بهترین انواع قفل درب ضد سرقت به راحتی امنیت درب های ضد سرقت خود را چند برابر کنید و در نتیجه با خیالی راحت از این درب ها استفاده کنید.

قفل درب ضد سرقت یکی از مهم ترین اجزای درب ورودی آپارتمان است . اگر درب از بهترین و با کیفیت ترین مواد ساخته شده باشد اما دارای قفل مطلوبی نباشد توسط سارقین باز خواهد شد.دراین مقاله از آرون صنعت قصد داریم به بررسی انواع قفل درب ضد سرقت و مزایا و انواع آن بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله به بیان مسائل زیر می پردازیم :

-اهمیت قفل درب ضد سرقت

-انواع قفل درب ضد سرقت

-نتیجه گیری

.

.

.

اهمیت قفل درب ضد سرقت :

درب ضد سرقت به دلیل ساختمانی که دارد نسبت به درهای معمولی مقاوم تر و ایمن تر است . درب ضد سرقت از نظر ساختاری ، قفل ، لولا و جنس با درب های معمولی تفاوت دارد. در این نوع درب قفل ها بسیار تقویت شده اند و در صورت قفل شدن غیر قابل باز کردن هستند.

ساختمان درب ضد سرقت دارای پیچیدگی هایی و از اجزا و بخش های مختلف تشکیل شده که هر کدام وظیفه ای در قبال ایجاد عملکرد صحیح ایجاد می کنند. مغزی و قفل به دلیل داشتن اهمیت از آن دسته اجزاست که نیازمند انتخاب صحیح می‌باشد. همچنین تعمیر، نصب و یا تعویض آن باید به شکلی اصولی صورت بگیرد. مهم ترین بخش درب ضد سرقت قفل است .

3 - انواع قفل درب ضد سرقت
اهمیت قفل درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت علاوه بر امنیت ، ویژگی های دیگری مانند ضد حریق بودن ، عایق در برابر گرما و سرما ، رطوبت و صدا را دارند. درب ضد سرقت ممکن به انواع مختلف قفل های ضد سرقت مجهز باشند که هر یک از این قفل ها دارای میزان امنیت های متفاوتی هستند.

مهم ترین تفاوت قفل و مغزی درب ضد سرقت با درهای معمولی در قفل های درب ضدسرقت در تعداد زبانه است. درب های ضد سرقت دارای چندین زبانه هستند و با چرخیدن کلید در آن زبانه ها در چندین جهت داخل چهارچوب قرار می گیرد. هر چقدر تعداد زبانه بیشتر باشد امیت درب بیشتر و بهتر است.

درب ها به انواع مختلفی از قفل های ضد سرقت مجهز هستند و هر کدام سطح امنیت متفاوتی دارد. هنگام خرید درب ضد سرقت ، به سازنده آن و کیفیت قفل توجه ویژه ای داشته باشید . توصیه ما این که از انواع قفل های ضد سرقت ترک مانند داف و کاله استفاده کنید.

انواع قفل درب ضد سرقت :

قفل درب ضد سرقت فعلی عمدتاً به دو دسته تقسیم می شوند: قفل درب ضد سرقت مکانیکی و قفل درب ضد سرقت الکترونیکی.

قفل درب ضد سرقت مکانیکی :

اولین و ساده ترین قفل ها ، قفل مکانیکی است و به دلیل داشتن قیمت کمتر نسبت به قفل دیجیتال کاربرد بیشتری در بین عموم مردم دارد. ساختار قفل های درب ضد سرقت مکانیکی به طور عمده به سه قسمت تقسیم می شوند: هسته قفل ، بدنه قفل و دسته پنل.

مواد تشکیل دهنده قفل مکانیکی بطور کلی فولاد ضد زنگ 304 ، مس خالص ، آلیاژ روی و آلیاژ آلومنیوم است. ماده انتخاب شده سیلندر قفل، ترجیحا مس خالص یا استیل ضد زنگ 304 است .

مس خالص دارای خواص مکانیکی خوب، سبک بودن ، استحکام زیاد، مقاومت در برابر خوردگی و سایش و عدم کهنه شدن است. به همین دلیل از فولاد ضد زنگ 304 استفاده می شود. استحکام آلیاژ روی زیاد نیست و بیشتر در دسته درب ضد سرقت استفاده می شود.

قفل های درب ضد سرقت مکانیکی در 3 مدل وجود دارد .

دسته اول :

کلید قفل درب ضد سرقت از نوع مسطح یا هلالی است با یک شیار در یک طرف یا هر دو طرف کلید. یک کلید با چهار طرف محدب که شکل چهار ضلعی است.

دسته دوم :

کلید این نوع قفل درب ضد سرقت مسطح یا هلالی است و دارای دو ردیف شیار مقعر در یک یا هر دو طرف کلید است. کلید دارای یک سوراخ مقعر با چند نقطه استوانه ای است.

دسته سوم :

کلید قفل درب ضد سرقت از نوع صاف است و در یک یا هر دو طرف ‌کلید دو ردیف شیار مقعر و S شکل وجود دارد. این کلید دارای دو مارپیچ داخل و خارج است. بدیهی است هسته قفل درب ضد سرقت این دسته امن ترین قفل است.

قفل درب ضد سرقت الکترونیکی :

قفل درب الکترونیکی ضد سرقت ترکیبی از فناوری پیشرفته و قفل درب مکانیکی است .این قفل ها مدرن ترین نوع قفل و از ایمنی بسیار زیادی برخوردار هستند. با وجود قفل دیجیتال درب ضد سرقت نیازی به قفل کردن درب ها با کلید نیست .

این نوع از قفل ها در دو مدل در بازار موجود هستند : 1. هوشمند کارتی 2. قفل هوشمند اثر انگشتی

قفل هوشمند کارتی :

درب ضد سرقت کارتی در آپارتمان های هتل رایج است و انواع مختلفی دارد. این قفل ها ایمن ترین قفل ها هستند و توسط کارت های مخصوص باز می شوند . کلید یدک نیز دارند و اگر کارت گم کنید می توانید با استفاده از کلید یدک درب را باز کنید.

زمانی که این نوع قفل غیر قانونی باز شود این قفل هشدار صادر می کند و از سرقت جلوگیری می کند. این نوع قفل ها قابلیت ثبت زمان خروج و ورود را دارند و با نصب این نوع قفل می توانید زمان ورود و خروجتان را ثبت کنید. به همین دلیل برای استفاده در ادارات و کارخانجات مناسب است.

ضد سرقت قفل هوشمند اثر انگشتی :

قفل هوشمند اثر انگشتی انواع متفاوت و ایمنی بسیار زیادی دارد. این قفل بدون کلید و فقط با لمس انگشت باز می شوند . از ویژگی های منحصر به فرد آن ثبت 200 اثر انگشت متفاوت است . این قفل مانند قفل کارتی قابلیت ثبت ورود و خروج را دارد و قابلیت نصب در ادارات و کارخانجات را دارد.

ساختار اصلی قفل اثر انگشت شامل پنل های جلو و عقب ، بدنه قفل ، سیلندر قفل ، سر اثر انگشت ، برد مدار ، موتور و دسته است . مواد و طرز کار پنل قفل درب ضد سرقت اثر انگشت نوع قفل را تعیین می کند .

مواد پنلی که برای انتخاب توصیه می شود فولاد ضد زنگ 304 یا آلیاژ آلومینیوم هستند. دلیل انتخاب به دلیل مقاومت بالا ، مقاومت در برابر خوردگی ، مقاومت در برابر سایش و ماندگاری طولانی است.

جنس بدنه این قفل درب ضد سرقت ترجیحا از استیل ضد زنگ ۳۰۴ باشد زیرا این ماده از بالاترین مقاومت و پایداری برخوردار است. این قفل علاوه بر بدنه قفل مکانیکی معمولی، دارای بدنه قفل الکترونیکی نیز می باشد.

بدنه قفل الکترونیکی به دو قسمت بدنه قفل الکترونیکی انتقال دنده و بدنه قفل القایی مادون قرمز تقسیم می شود. بدنه قفل القایی حساس تر و عمل آن سریع تر انجام می شود اما دارای هزینه بالاتر است که در قفل های درجه بالا متداول است .

دو نوع مواد تعیین اثر انگشت در بازار وجود دارد :

1. سنجش نوری

2. سنجش نیمه هادی

بین این دو اولویت انتخاب با مواد سنجش نیمه هادی است. ماژول شناسایی  اثر انگشت نیمه هادی می تواند به لایه سطح پوست نفوذ کند و فقط اثر انگشت بدن زنده را تشخیص دهد.

به دلیل قابل کپی نبودن اثر انگشت امنیت بسیار بالاست . ماژول شناسایی اثر انگشت هادی از ده ها هزار خازن تشکیل شده و از حساسیت و دقت بسیار بالایی برخوردار است . میزان شناخت اثر انگشت هادی بالا است.

نتیجه گیری :

درب ضد سرقت ساختمانی گسترده دارد . اجزای مختلف درب به نحوی در ایجاد امنیت و کارایی توسط درب مفید و موثرند. قفل و مغزی به شدت مهمی را در این امر ایفا کرده و درصد بالایی از امنیت ایجا شده توسط قفل ها در روکوب درب ضد سرقت است.

مجموعه آرون صنعت با سابقه ی درخشان در تولید درب های ضد سرقت با کیفیت ، درب داخلی ، درب و پنجره upvc ، قرنیز و چهارچوب علاوه بر ارائه اطلاعات ، مشاوره و فروش انواع درب ضدسرقت ، انواع قفل برایدرب ها را به هر دو نوع یعنی کلیدی و دیجیتال به مشتریان عزیز ارائه می نماید. همچنین دارای کادر مجرب برای تعمیر و تعویض قفل ها می باشد تا خدمات ارائه شده به مشتریان رضایت بخش باشد.

شما می توانید برای خرید درب ضد سرقت در مازندران و سفارش هر یک از محصولات با کارشناسان فروش بازرگانی آرون صنعت در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.