• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 3944 044 0912
  • English
  • فارسی
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

انواع چهارچوب فلزی

انواع چهارچوب فلزی

انواع چهارچوب فلزی

با سلام خدمت همراهان گرامی، در این مقاله از بازرگانی آرون صنعت قصد داریم در مورد  انواع چهارچوب های فلزی درب و ویژگی آن ها و  صحبت کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید .چهارچوب ها به دو نوع چهارچوب فلزی و چهارچوب چوبی تقسیم می شوند .

چهارچوب های مورد استفاده برای هر نوع درب متفاوت می باشد. در گذشته چهارچوب  های چوبی برای درب های منزل استفاده می شد. اما امروزه با توجه به کیفیت و دوامی که چهارچوب های فلزی دارند ،  این چهارچوب ها جایگزین چهارچوب های چوبی شده اند .

چهارچوب های فلزی  به دلیل دوام و استحکام بالا و خاصیت طرح و رنگ پذیری سهم بسیار گسترده ای از بازار را به خود اختصاص داده اند . از دیگر محصولات آرون صنعت می توان به چهارچوب های فلزی درب ضد سرقت اشاره کرد .

در این مقاله به بیان مسائل زیر می پردازیم :

-چهارچوب فلزی

-مزایای چهارچوب فلزی

-معایب چهارچوب فلزی

-انواع چهار چوب فلزی

-چهارچوب چوبی

-مزایای چهارچوب های چوبی

-معایب چهارچوب چوب

-جمع بندی

.

.

.

چهارچوب فلزی:

برای درب ضد سرقت و درب داخلی ساختمان از چهارچوب های فلزی و برای درب های داخلی علاوه بر چهارچوب فلزی از چهارچوب های چوبی که زیبایی خاصی را به محیط می دهد ، می توان استفاده کرد .  چهارچوب فلزی با رنگ الکترو استاتیک  و در ابعاد مختلفی از ورق فلزی با ضخامت 1.5 تا 2 میلی متر تولید می شود .

Untitled 1 1 - انواع چهارچوب فلزی

 

یکی از مهم ترین ویژگی های چهارچوب ، قدرت نگه دارندگی سقف و دیوارهای عمودی است ، به تعبیری چهارچوب درب ورودی ، چهارچوب سرویس و چهارچوب های اتاق خواب ها نوعی کمک برای ستون های ساختمان محسوب می شود . اساس نصب درب در خانه ، چهارچوب است ؛ استفاده از چهارچوب های فلزی به علت ماندگاری و دوام بیشتر همچینن خاصیت طرح و رنگ پذیری  نسبت به چهارچوب های چوبی کاربرد بیشتری دارد .

مزایای چهارچوب های فلزی:

رنگ پذیری ، دوام و ماندگاری بالاتری نسبت به روکش های چوبی دارد و در برابر حشرات موذی مقاوم است از جمله مزایای چهارچوب فلزی به شمار می رود .

معایب چهارچوب های فلزی:

از جمله معایب چهارچوب فلزی نصب آن سخت و در زمان بازسازی نیاز به تخریب چهارچوب دارد ، به مرور زمان در اثر آب خوردگی چهارچوب زنگ می زند ، و وزن چهارچوب های فلزی بالاست .

Untitled 12 - انواع چهارچوب فلزی
انواع چهارچوب فلزی

انواع چهار چوب فلزی:

1. چهار چوب فلزی ساده:

این نوع از چهارچوب ها برخلاف چهارچوب فرانسوی و مکزیکی که دارای انحنای مختلف در جهات مختلف می باشد ، کمترین میزان انحنا و بصورت کاملا صاف و مسطح تولید و طراحی می شوند . بر روی بدنه فلزی چهارچوب ، کاوری از چوب قرار می گیرد که باعث زیبایی درب و چهارچوب می شود .

  2. چهار چوب فلزی مکزیکی:

چهارچوب های فلزی مکزیکی به اسم چهارچوب های قاشقی نیز شناخته می شوند .  این چهارچوب ها دارای انحنای مختلف در جهات مختلف است .چهارچوب درب مکزیکی قابلیت ساخت در سایزهای مختلف در مرحله خم کاری ورق بنا به درخواست مشتری دارند .

چهارچوب های مکزیکی در درب های ورودی ساختمان و فریم های پنجره pvc استفاده می شود . پروفیل مکزیکی ، خم کاری بیشتری نسبت به پروفیل فرانسوی است و وزن آن حدود  15% بیشتر از پروفیل فرانسوی است .

  3. چهار چوب فلزی فرانسوی:

یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین انواع چهارچوب فلزی است که از جمله پروفیل های باز به شمار می رود این پروفیل در ساخت درب اصلی و درب اتاق بیشترین کاربرد را دارد . ضخامت این چهارچوب غالبا 2 تا 2.5 میلی متر بوده و در طول 6 متر تولید و عرضه می شود.

Untitled 13 - انواع چهارچوب فلزی انواع چهارچوب فلزی[/caption]

 

چهارچوب چوبی:

چهارچوب چوبی درب در گذشته یک شیار روی پروفیل برای چفت شدن لنگه درب ایجاد می شد از چهارچوب های چوبی برای درب های اتاق و درب ورودی  استفاده می شود .

می تواند به مرور تحت فشار و پوسیدگی و ترک خوردگی و سست شدن باشد . برخی از چهارچوب های درب ضد سرقت با روکشی که از فولاد تقویت شده پوشانده می شود تا باعث استحکام بیشتر چهارچوب چوبی شوند .

مزایای چهارچوب های چوبی:

زیبایی و رنگ پذیری در  طراحی دکوراسیون ، نصب سریع و آسان بدون نیاز به تخریب ، هماهنگی با ساختار درب و وزن پایین از مزایای چهارچوب های چوبی  است .

معایب چهارچوب های چوبی:

چهارچوب های چوبی ، مقاومت پایین تری نسبت به چهارچوب های فلزی دارند . نفوذ موریانه و حشرات موذی به داخل چهارچوب که باید دائما مورد سمپاشی قرار بگیرند .

Tooska Door 16 - انواع چهارچوب فلزی
انواع چهارچوب فلزی

نکاتی که در هنگام خرید چهارچوب باید مورد توجه قرار دهید:

در صورت انتخاب چهارچوب فلزی با وزن کم علاوه بر کاهش هزینه خود از وارد آمدن فشار زیاد به درب جلوگیری کرده و در نتیجه ماندگاری درب بالاتر می رود . نوع جوشکاری چهار چوب های فلزی و همچنین نحوه رنگ آمیزی چهارچوب فلزی نیز یکی از معیارهای انتخاب چهارچوب مناسب است.

رنگ کوره ای به دلیل تداوم و استحکام بالاتر نسبت به سایر روش های رنگ آمیزی برای انتخاب چهارچوب ، اولویت دارد تا در برابر رطوبت و آسیب دیدگی مقاومت بالایی داشته باشد . جوشکاری بهتر است تمیز و بسیار محکم و ترجیحا به روش جوش CO2صورت بگیرد . چهارچوب فلزی باید دارای قابلیت تطبیق پذیری با طیف وسیعی از درب ها باشد .

در هنگام خرید حتما به سازنده و یا فروشنده گوشزد کنید که جای قفل اضافی در چهارچوب شما تعبیه کند تا در صورت نیاز به اضافه کردن قفل دچار مشکل نشوید . یک چهارچوب باید به شکل مستطیل باشد تا بتواند استحکام و مقاومت مورد نظر را تامین کند و با تغییر زوایا و اضافه کردن زوایای جدید از مقاومت چهارچوب کم نشود .

نکات خرید چهار چوب :

چهارچوب های فلزی رسانای حرارتی خوبی به حساب می آیند و از نظر جذب گرما و از دست دادن آن قوی عمل کنند پس بهتر در خرید چهارچوب به وجود عایق های حرارتی روی چهارچوب تاکید کنید .

چهارچوب باید متناسب با محیط و فضایی که قرار در آن نصب کنید انتخاب کنید . از نظر جنس و کیفیت محصول ، چهار چوب های چوبی به نسبت چهارچوب فلزی قیمت ارزانتر ی دارند چون چوب با تغییرات جوی به مرور دچار ترک خوردگی و پوسیدگی می شود .

امروزه چهارچوب های چوبی با استفاده از روکش از جنس فولاد تقویت می شوند و بر استحکام و ماندگاری آن ها اضافه می شود . چهار چوب فلزی سهم بسیار گسترده ای از بازار را از آن خود کرده است علت آن نیز دوام و ماندگاری است که چهار چوب فلزی دارا می باشد .

جمع بندی:

از جمله خدمات مجموعه آرون صنعت ساخت و تولید انواع چهارچوب فلزی در سایز و ابعاد مختلف می باشد . از مهم ترین دلایل ماندگاری و تداوم ساخت چهار چوب فلزی در منازل زیبایی و قیمت مناسب و کم بودن وزن آن ها می باشد .

مجموعه آرون صنعت  شما را در انتخاب درب داخلی ، درب ضد سرقت ، درب و پنجره upvc  ، انواع قرنیز  و چهارچوب فلزی ، مناسب با سلیقه و بودجه تان راهنمایی میکنند. برای اطلاع از لیست قیمت ها و خرید با ما تماس بگیرید

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.