• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 50 490 011-422
 • 3944 044 0912
 • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 09120443944
 • 01142249050

اهمیت نصب حفاظ بر پنجره دو جداره

اهمیت نصب حفاظ بر پنجره دو جداره

اهمیت نصب حفاظ بر پنجره دو جداره

با سلام خدمت همراهان گرامی آرون صنعت، در این مقاله قصد داریم به بررسی در مورد اهمیت نصب حفاظ بر پنجره دو جداره بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در ساختمان های امروزی، امنیت حرف اول را می زند به همین دلیل نصب حفاظ پنجره دوجداره و نصب حفاظ روی درها و دیوارها، انجام می‌شود.وجود امنیت در محل زندگی موضوع بسیار مهم و ارزشمندی است. نصب حفاظ یک راه حل عالی و مقرون به صرفه است که می تواند پنجره ها را در برابر بسیاری از تهدیدات محافظت کند.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-حفاظ پنجره دو جداره

-مدل های مختلف حفاظ پنجره دوجداره

-مزایا حفاظ پنجره دو جداره

-انواع حفاظ پنجره دو جداره از نظر مواد تشکیل دهنده

-جمع بندی

.

.

.

حفاظ پنجره دو جداره:

حفاظ پنجره ها، توری های فلزی و آلومینیومی هستند که بیرون پنجره ها نصب می شوند تا از آسیب های ناگهانی به کودکان خردسال و حیوانات خانگی جلوگیری کنند. تامین امنیت خانه یکی از دغدغه های مهم برای هر کسی است. از آنجا که در ورودی و پنجره ها راه نفوذ سارقین به خانه هستند ایجاد مانع برای دسترسی از این دو مسیر در افزایش امنیت تاثیر زیادی دارد.

پنجره اهنی - اهمیت نصب حفاظ بر پنجره دو جداره
حفاظ پنجره دو جداره

 نصب حفاظ پنجره و درب آکاردئونی از جمله راهکارهایی که مانع ورود سارقین می شود. هر چه پنجره و درب شما ایمن تر باشد بهتر خواهد بود. هر چه امنیت یک مکان برای زندگی بیشتر باشد، میزان آرامش ما نیز از زندگی در آن مکان بیش‌تر می‌شود. دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید پنجره ها ایمن کنید. از جمله دلایل می توان به جلوگیری از شکستن پنجره ها در مقابل بلایای طبیعی، آرامش خاطر، امنیت روانی، کاهش آمار دزدی و امنیت کودکان دانست.

مدل های مختلف حفاظ پنجره دوجداره:

حفاظ پنجره دو جداره علاوه بر جنس در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود که عبارتند از:

1.حفاظ آکاردئونی مختص پنجره های بزرگ

این مدل حفاظ ها از قابلیت باز و بسته شدن شبیه به آکاردئون برخوردار هستند. امنیت این مدل می تواند با استفاده از قفل های کتابی تامین می شود.

2.حفاظ شیک رول شونده و کاربردی

برای باز و بسته نمودن این مدل حفاظ ها، می توان آنها را به شکل فرش لوله نمود. استفاده از این مدل کاربرد بسیاری دارد که حفاظ پارکینگ ها و درب مغازه ها نمونه هایی از این مدل است.

image15 2 - اهمیت نصب حفاظ بر پنجره دو جداره
حفاظ شیک رول شونده

3.حفاظ نرده ای برای پنجره دوجداره

این نوع حفاظ را می توان را به حالت نرده در برابر پنجره قرار داد که البته قابلیت باز و بسته شدن ندارند.

 4.حفاظ ابرویی مختص پنجره های دوجداره با ارتفاع زیاد

این مدل از حفاظ ها با تراکم کمتری در مقایسه با انواع دیگر مواجه هستیم. به دلیل این که حفاظ ابرویی توان پوشش تمام پنجره را ندارد و تقریبا شبیه ابرو است، به آن حفاظ ابرویی گفته می شود.

مزایا حفاظ پنجره دو جداره:

 • تامین امنیت و ضدسرقت نمودن ساختمان
 • مانع از ورود سارقان به داخل ساختمان می گردد.
 • زیبایی ظاهری ساختمان تامین می نماید.
 • از شیشه و قاب پنجره در برابر آسیب های احتمالی محافظت نماید.
 • حفاظ می تواند به عنوان مانعی برای سقوط ناگهانی و اتفاقی افراد به سمت بیرون باشد.
 • استفاده از طرح های متنوع حفاظ، می تواند در زیبایی بصری نمای ساختمان تاثیر مثبتی داشته باشد.
پنجره دوجداره - اهمیت نصب حفاظ بر پنجره دو جداره
مزایا حفاظ پنجره دو جداره

انواع مختلف حفاظ پنجره دوجداره از نظر مواد تشکیل دهنده:

حفاظ پنجره ها در مدل های مختلف و با متریال مختلفی می تواند ساخته شود. بر اساس محل نصب می توان یکی از این انواع را که از میزان مقاومت متفاوتی هم برخوردار هستند، انتخاب نمود.

1.حفاظ شبه چوب و وینیل مختص پنجره دوجداره

این نوع از حفاظ ها در مقابل عواملی از قبیل آتش و رطوبت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. مزیت استفاده از حفاظ شبه چوب دوام بالا در مقابل پوسیدگی و آسیب دیدگی است اما در عین حال این حفاظ به نظافت بیشتری نیاز دارد زیرا گرد و غبار محیط را به راحتی به خود جذب می نماید.

2.حفاظ فرفورژه پنجره دوجداره

و معایب حفاظ پنجره - اهمیت نصب حفاظ بر پنجره دو جداره
حفاظ فرفورژه پنجره دوجداره

حفاظ های فرفورژه که از جنس آهن ساخته می گردند دارای رنگ و طرح های مختلفی هستند که می توان به این وسیله جلوه ویژه ای به نمای ظاهری ساختمان داد.

3.حفاظ استیل برای پنجره های دوجداره

پرکاربردترین حفاظ برای پنجره های دوجداره نوع استیل آن است. مزیت این مدل از حفاظ ها رنگ ثابت آنها است که با گذشت زمان دچار تغییر نمی شود. از عمده ترین دلایل استفاده از این حفاظ، دوام بالا در برابر تغییرات آب و هوایی است.

جمع بندی:

در مورد انتخاب نوع حفاظ لازم است به آب و هوای منطقه حتما دقت نمایید. می توان یا یک مثال اهمیت موضوع را بیشتر نشان داد. حفاظ مناسب برای پنجره دو جداره در مناطقی که آب و هوای مرطوب دارند، استیل، وینیل و شبه چوب است. این مدل ها می توانند در مقابل رطوبت هوا مقاومت نمایند. این در صورتی است که مثلا استفاده از وینیل در منطقه ای که گرد و غبار در آن بیشتر است، ممکن نیست.

وینیل قابلیت جذب گرد و غبار را دارد که بایستی مرتبا تمیز گردد. در این مناطق حفاظ های فرفوژه و آهنی توصیه می گردد. امیدواریم این مقاله اهمیت نصب حفاظ بر پنجره دو جداره برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. برای خرید درب و پنجره upvc در مازندران با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.