• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 3944 044 0912
  • English
  • فارسی
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان

تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان

تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان

با سلام خدمت همراهان گرامی آرون صنعت، در این مقاله قصد داریم به بررسی در مورد تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. تمام اجزای پنجره دو جداره بر زیبایی نمای داخلی و خارجی ساختمان تاثیر فراوانی می گذارند. یکی از مهم‌ترین اجزای ساختمان، قاب پنجره دوجداره است و نقش مهمی در نمای داخلی و خارجی ساختمان دارد. معماران با این دید پنجره ها را طراحی می کنند که آن ها بخشی از نمای ساختمان هستند. با توجه به سایه‌هایی که پنجره‌ها بر روی نما ایجاد می‌کنند و آن‌ را تحت تاثیر قرار می‌دهند، بسیار کورکورانه‌ای به حساب می‌آید.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان

-انواع قاب پنجره دوجداره

-کاربرد پنجره دوجداره در نمای ساختمان

-جمع بندی

.

.

.

تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان:

تمام اجزای پنجره دو جداره بر زیبایی نمای داخلی و خارجی ساختمان تاثیر زیادی می گذارند. یکی از مهم ترین اجزای ساختمان، قاب پنجره دو جداره است و نقش مهمی در نمای داخلی و خارجی ساختمان دارد. معماران با این دید پنجره ها را طراحی می کنند که آن بخشی از نمای ساختمان هستند.

معماران با این دید پنجره ها را طراحی می کنند که آن بخشی از نمای ساختمان هستند. با توجه به سایه هایی که پنجره بر روی نما ایجاد می کنند و آن را تحت تاثیر قرار می دهند بسیار کورکورانه به حساب می آید. با توجه به این طرحی پنجره دوجداره و ارتباط با نما موضوعی که ابتدای کار باید توسط معمار طراحی و دیزاین شود. ممکن نیاز باشد که پنجره مناسب برای نصب به صورت سفارشی تهیه شود. مدل های آماده موجود در بازار نیز قابل خریداری هستند.

casement windows 6 1024x512 1 - تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان
تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان

استفاده از نمای دو جداره پنجره ای و شیشه ای به مرور با سایر نماها جایگزین خواهد شد علت این است که برای استفاده روزانه بیشتر از انرژی خورشیدی و کاهش دمای اطراف به نما نیازمندیم که انتقال دهنده نور بیرون به داخل ساختمان باشد.

انواع قاب پنجره دوجداره:

یکی از اجزای مهم پنجره دو جداره، قاب، چهارچوب یا فریم است. برای انتخاب مصالح و متریال مناسب پنجره دو جداره باید ویژگی هر یک مورد بررسی قرار بگیرد. انواع قاب پنجره دو جداره شامل موارد زیر می باشد:

قاب آلومینیومی پنجره دو جداره:

قاب پنجره دوجداره آلومینیومی، مزایای فراوانی دارد. این قاب‌ها محکم و در عین حال بسیار سبک هستند. چهارچوب‌های آلومینیومی، تحمل وزن شیشه دوجداره سنگین را دارد و هر نوع شیشه‌ای را می‌توان بر روی آن‌ها نصب کرد. قاب‌های آلومینیومی پنجره دوجداره همچنین دارای رنگبندی‌های بسیار متنوعی هستند و قابلیت هماهنگی با هر نوع دکوراسیونی را دارند. هزینه نگهداری و تعمیر آن‌ها نیز بسیار پایین است. این قاب به راحتی می‌تواند باعث اتلاف انرژی شود. و در معرض آلودگی و رطوبت دچار آسیب می‌شود.

آلومینیوم - تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان
قاب آلومینیومی پنجره دو جداره

قاب چوبی پنجره دو جداره:

یکی از فریم‌هایی که می‌تواند مناسب باشد فریم چوبی است. قاب‌های چوبی عایق حرارتی بسیار خوب و کارآمدی هستند. و متریال مناسبی برای منازل به حساب می‌آیند. چوب را نیز می‌توان به هر شکل درآورد و قابلیت تغییر نیز دارد. قاب چوبی نیاز به مراقبت بیشتری دارد اگر در محیط‌‌های مرطوب از قاب پنجره چوبی استفاده کنید در طول زمان دچار ترک، تاب یا پوسیدگی می‌شود.

.jpg - تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان
قاب چوبی پنجره دو جداره

قاب upvc پنجره دوجداره:

فریم درب و پنجره upvc بطور معمول از پلی وینل کلرید با تثبیت کننده uv ساخته می شوند. فضاهای خالی در ساختار قاب پنجره upvc می توانند با لایه های عایق پر شده و مانع انتقال حرارت با محیط خارجی شوند. استفاده از این قاب ها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه می شود.

نگهداری از آن آسان بوده و عمر مفید بالایی دارد و قابل بازیافت است. قاب های upvc شکل، اندازه و رنگ متنوعی دارند و می توانند در طیف رنگی و طرح های گوناگون از جمله طرح چوب تولید شوند. قاب‌های upvc عایق دما، جریان الکتریسته، ضد اشتعال و آتش سوزی هستند. و موجب تشدید آتش سوزی نمی‌شوند.

top 93 - تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان
قاب upvc پنجره دوجداره

قاب کامپوزیت پنجره دو جداره:

این قاب ها از فراورده های کامپوزیتی چوبی ساخته می‌شوند و نسبت به چوب مقاومت و پایداری بیشتری دارند. تبادل حرارت در قاب‌های کامپوزیتی مانند قاب‌های چوبی معمولی خوب است و دوام آن‌ها در برابر پوسیدگی بسیار بیشتر از چوب می‌باشند.

upvc windows 5 - تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان
قاب کامپوزیت پنجره دو جداره

قاب فایبر گلاس پنجره دو جداره:

دوام و مقالومت دو ویژگی برجسته قاب های فایبرگلاس در پنجره دو جداره است. در این قاب بین اجزا فضای خالی وجود دارد و این فضا با لایه عایق پر شده این امر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه می شود. خاصیت عایق بودن قاب‌های فایبر گلس بسیار بیشتر از سایر انواع قاب‌ها، به خصوص قاب‌های چوبی است.

UXaBdY7yQSOfMNX9WkjTCQ 624x474 - تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان
قاب فایبر گلاس پنجره دو جداره

قاب آهنی پنجره دو جداره:

پنجره‌های آهنی نیز به صورت دوجداره قابل ساخت هستند. بزرگترین ویژگی آن‌ها قیمت مناسب‌تر شان است. قاب‌های آهنی قابل ترمیم هستند و در صورت شکستگی لولاها دوباره مثل روز اولشان می‌شود. این قاب‌ها دارای قابلیت رنگ پذیری مناسب می‌باشند. این قاب‌ها مشکلات عایقی پنجره آلمینیومی را دارند. زنگ زدگی به مرور زمان از دیگر مشکلات پنجره‌هایی با قاب‌های آهنی باشد.

کاربرد پنجره دوجداره در نمای ساختمان:

امروزه نمای ساختمان مسکونی اهمیت ویژه ای دارند و جلوه بیرونی منزل به حساب می آیند. ساختمان سازها پیش از شروع به ساخت بنای مورد نظر خود نقشه و جلوه نمای ساختمان را مشخص می کنند.

این موضوع در خرید و فروش ملک بسیار تاثیر گذار است. یکی از عناصر اصلی در ساخت و ساختمان و زیباسازی نما است. در بین تمام نماهای ساختمانی استفاده از انواع پنجره دوجداره بسیار کاربردی است. این نوع نما تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ساختمان دارد و همین امر باعث شده تا طراحان داخلی یا معماران بیشتر به فکر زیبایی نمای ساختمان باشند.

casement windows 6 1024x512 2 - تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان
کاربرد پنجره دوجداره در نمای ساختمان

قاب پنجره دو جداره در طرح های مختلف برای نمای ساختمان استفاده می شود. امروزه بیشتر طراحان از این سبک برای نمادهی به ساختمان استفاده می کنند. این روش باعث زیبایی ظاهری و آرامش و آسایش بیشتر و استفاده مداوم از نور آفتاب می شود. همچنین در زیباتر شدن نما و ظاهر داخلی و خارجی ساختمان تاثیر می گذارد و جلوه جذابی به دکوراسیون می دهد.

جمع بندی:

امیدواریم این مقاله تاثیر قاب پنجره دوجداره در زیبایی نمای ساختمان برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. نماهایی که بیشتر دارای پنجره دوجداره یا شیشه است به بهینه شدن انرژی کمک بسیاری می کند. با استفاده از انواع شیشه و پنجره دو جداره برای نمای ساختمان می توان میزان استفاده از نور خارج از ساختمان را به حداکثر رساند.

با استفاده از نور می توان برق کمتری مصرف کرد و در نتیجه هزینه برق کاهش می یابد. استفاده از انواع قاب پنجره دو جداره برای نما ساختمان به خصوص نوع چوب باعث زیبا شدن نمای خارج و داخل ساختمان می شود. در هر صورت، قاب پنجره‌ها تاثیر بسیار زیادی بر نما و معماری کلی ساختمان می‌گذارد و به زیباسازی محیط کمک می‌کند.

در صورت تمایل برای انتخاب بهترین قاب پنجره دو جداره می توانید از راهنمایی و مشاوره متخصصان شرکت تولید و فروش درب و پنجره دوجداره بهره گیرید و از طریق تلفن های اعلام شده در سایت با ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.