• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 3944 044 0912
 • English
 • فارسی
 • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 09120443944
 • 01142249050

درب لابی

درب لابی

درب لابی

با سلام خدمت همراهان گرامی، در این مقاله از آرون صنعت به بررسی در مورد درب لابی ضد سرقت میپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. درب مورد استفاده در لابی نسبت به گذشته بسیار مرسوم تر شده و همچنین استفاده از درب لابی یکی از ارکان های مهم در ساختمان است. استفاده از درب لابی ضدسرقت یک مزیت بزرگ برای افزایش امنیت کل ساختمان به حساب می آید. درب های لابی ضد سرقت در 3 نوع چینی، ترک و ایرانی عرضه می شوند که تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-درب لابی

-انواع درب لابی

-نکات مهم در خرید درب های لابی

-جمع بندی

.

.

.

درب لابی:

درب لابی به درب ورودی ساختمان که تاثیر به سزایی در نما و دکوراسیون داخلی ساختمان دارند. استفاده از درب های چوبی در ساختمان های لوکس و نیمه لوکس به امری جدا نشدنی تبدیل شده است که باعث زیبا جلوه کردن نمای ساختمان می شود. درب ها تنوع زیادی دارند و در ساخت آن ها از چوب و فلز و شیشه استفاده می شود. بطور معمول به درب های ورودی که دو لنگه کناری ثابت و یک لنگه میانی متحرک دارند درب لابی می گویند.

از شیشه های سه جداره و برنزه کاری شده برای ساخت این درب استفاده می شود. ترکیب شیشه و چوب یا فلز به منظور زیبایی به درب و از ترکیب چوب با فلز در راستای ضد سرقت نمودن استفاده می شود. این درب ها بصورت تک لنگه و چند لنگه ساخته می شود و چهارچوب درب ها بصورت کلاف شیشه خور و یا قاب عادی می باشد.

perspolis4 400x600 1 - درب لابی
درب لابی

این نوع درب علاوه بر ضد سرقت بودن باید استحکام داشته باشد و دارای عایق حرارتی سرما، رطوبت و صدا تا هیچ گونه آلودگی صوتی و گرد و خاک را به داخل ساختمان راه ندهد. درب ها متشکل از سه لنگه که دو لنگه در کنار درب بصورت ثابت و لنگه وسطی به عنوان درب اصلی است. استفاده از درب های لابی برای ساختمان های لوکس از اساسی ترین اجزا به شمار می رود.

شیشه های مورد استفاده در لابی معمولا سه جداره بوده ودارای برنز کاری هستند. درب چوبی لابی توسط چوب طبیعی روس، راش، بلوط و … طی 3 مرحله در دمای خاص خشک می شود و باعث جلوگیری از تاب و عمر بالای درب می شود.

انواع درب لابی:

1. درب تمام چوب :

درب چوبی یا تمام چوب نوعی درب که برای ساخت آن از هیچ چیز به غیر از چوب استفاده نمی شود. از مهم ترین چوب های مورد استفاده در ساخت این درب می توان به چوب گردو، راش، چوب روس اشاره کرد. این نوع درب توسط چوب های طبیعی طی فرآیند خاص در دمای خاص متناسب با درب تمام چوب خشک می شود که باعث جلوگیری از تاب خوردگی و عمر بالای درب می شود.

2. درب فلزی:

این نوع درب از رایج ترین درب ها و قسمت بیشتری نسبت به درب چوبی دارند. برای ساخت درب فلزی از انواع گل های فرفوژه و گل سی ان سی و قوطی فلزی استفاده می شود. انواع مدل های درب فلزی اعم از تک لنگه باز شو و یا دو لنگه بازشو قابل سفارش هستند. ابعاد درب های آهنی نیز متناسب با ابعاد چهارچوب درب ورودی ساخته می شوند.

lobi door 5 1 - درب لابی
درب لابی ضد سرقت

3.ضد سرقت :

درب ضد سرقت لابی دارای امنیت بالایی می باشد. درب ضد سرقت لابی دارای ساختار امنیتی بالایی می باشد. استفاده از قفل های مرکزی ، چهارچوب و…. که وظیفه ایجاد امنیت را بر عهده دارند تنها بخشی از ساختار درب های ضد سرقت لابی می باشد.

4. استیل :

نوعی درب فلزی که دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی محسوب می شود و دارای ظاهر بسیار زیبایی دارد. درب استیل نیز نوعی از نمونه های ساخته شده با ورق استیل می باشد زیبایی ، مقاومت و قیمت مناسب تنها بخشی از ویژگی های درب ضد سرقت استیل می باشد . معمول ترین درب استیل درب پروفیلی می باشد، دربی که با پروفیل استیل ساخته و نقره ای رنگ است.

استیل با شیشه - درب لابی
درب لابی استیل

پروفیل ها در حالت عادی به صورت براق می باشند و برای رسیدن به یک درب مات  می توانید پروفیل را با ابزار و دستگاه مخصوص خشدار کنید.بسته به نوع تجهیزات خش زنی کیفیت خش نیز متفاوت است،خشی مطلوب تلقی می شود که دارای عمق مناسب، منظم و هم راستا باشد.از استیل به عنوان یک ماده اولیه برای ساختن درب نیز استفاده می شود.

نکات مهم در خرید درب های لابی:

 • انتخاب چوب مناسب برای ساخت درب لابی از نظر امنیت و استحکام
 • انتخاب رنگ مقاوم در برابر ضربه، آب و تابش آفتاب
 • در نظر گرفتن چیدمان و دکوراسیون ساختمان متناسب با درب انتخابی
 • در هنگام خرید این نکته را در نظر بگیرید درب های لابی دارای شیشه های سه جداره باشند.
 • متناسب با نمای موجود بر روی درب های ورودی طرح هایی با شیشه برنزی می توان پدید آورد.
LOBY 1 - درب لابی
نکات مهم در خرید درب های لابی
 • تعیین ابعاد مناسب و استاندارد برای درب لابی
 • بهره گیری از بهترین یراق آلات و اتصالات با توجه به وزن و ارتفاع
 • در درب ضد سرقت دولنگه اگر نمای درب برجسته باشد پشت درب از نمای CNC ساده استفاده می شود.
 • در در پشت لنگه ثابت نیز از قفل های خاص در بالای درب برای مقاومت بهتر لنگه ثابت استفاده می شود که ایستایی درب ضد سرقت دولنگه افزایش پیدا کند.
 • بارگیری این نوع درب در کارخانه و انبار کارخانه و حرکت درب در طول خط تولید سخت تر از درب های معمولی می باشد.

جمع بندی:

امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همانطور که گفته شد جنس و نوع درب اصلی ترین عامل تاثیر گذار بر قیمت درب لابی محسوب می شود. چوب به کار رفته در تولید درب و روکش چوب مورد استفاده، نوع و کیفیت یراق آلات، نوع شیشه و ضخامت آن در این موضوع بی تاثیر نیست. برای اطلاع دقیق از قیمت انواع مدل های درب ها می توانید به سایت آرون صنعت مراجعه نمایید و یا با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.