• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 3944 044 0912
 • English
 • فارسی
 • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 09120443944
 • 01142249050

دیوارپوش آنتی باکتریال

دیوارپوش آنتی باکتریال

دیوارپوش آنتی باکتریال

با سلام خدمت همراهان گرامی آرون صنعت، در این مقاله قصد داریم به بررسی در مورد دیوارپوش آنتی باکتریال بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. دیوارپوش آنتی باکتریال از کاربردی ترین انواع دیوارپوش در واحدهای درمانی و بیمارستانی می باشد که بدون شستشو قادر به از بین بردن باکتری و عوامل بیماری زا هستند. این دیوارپوش ها حاوی یون های نقره بوده و به همین دلیل قدرت بالایی در از بین بردن انواع میکروب و باکتری به صورت خودکار دارند.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-دیوارپوش آنتی باکتریال

-انواع دیوارپوش آنتی باکتریال

-مزایای دیوارپوش آنتی باکتریال

-کاربرد دیوارپوش آنتی باکتریال

-جمع بندی

.

.

.

دیوارپوش آنتی باکتریال:

یکی از چالش های بسیار بزرگ در محیط های درمانی و بیمارستان ها، حضور تعداد زیاد مراجعه کنندگانی می باشد که دارای بیماری های گوناگون هستند. این افراد با حضور خود در محیط های بسته حجم زیادی از باکتری و ویروس و میکروب را در محیط منتشر نموده و روی دیوار و کف زمین تجمع پیدا نموده و منبع انتشار بیماری خواهند بود.

دیوارپوش های بیمارستانی باید کاملا قابل شستشو باشند. بیمارستان ها و فضاهای درمانی باید بسیار تمیز بوده و کوچکترین آلودگی در فضاهای استریل موجب ریسک جان افراد خواهد بود. دیوارپوش هایی که قابل شستشو و کاملا ضد آب باشند این استاندارد را می توانند داشته باشند. دیوارپوش ها قطعا فقط با آب شستشو نخواهند شد و در محیط های درمانی با شوینده های قوی این کار صورت میگیرد.پس مقاومت دیوارپوش ها در برابر انواع مواد شوینده بسیار اهمیت دارد.

image 1649569591 - دیوارپوش آنتی باکتریال
دیوارپوش آنتی باکتریال

دیوارپوش ها نباید هیچ گونه آلودگی میکروسکوپی به خود جذب نمایند. معمولا دیوارپوش های بیمارستانی سطحی صاف و صیقلی دارند و به همین جهت نظافت و شستشوی آنها راحت تر بوده همچنین به آنتی باکتریال بودن آن کمک می نماید. در بیمارستان و فضاهای درمانی عبور و مرور بسیار بالاست. تردد با ویلچر و برانکارد در این فضاها و برخورد آنها با دیوارها موجب آسیب دیدن دیوارها می گردد. دیوارپوش هایی که در فضاهای بیمارستانی نصب میگردند باید در مقابل ضربه مقاوم باشد.

در تمامی درزها و فضاهایی که دارای شیار و یا برآمدگی باشند، امکان تجمع ویروس ها و باکتری ها وجود دارد. یکی از ویژگی های دیوارپوش های فضای درمانی و آنتی باکتریال یکپارچه و بدون درز بودن آنهاست. هرچه میزان درز در دیوارها کمتر باشد از میزان تجمع آلودگی ها کاسته می شود.

تمامی فضاها به خصوص فضاهای درمانی و بیمارستانی باید در مقابل حریق و آتش سوزی تا حد بالایی مقاوم بوده و امکان اطفای حریق آسان را داشته باشند.به همین جهت در بیمارستان ها از متریالی استفاده می شود که دارای گواهینامه های آتشنشانی و تاییدیه های مناسب باشد.

memarbank 9252 2 - دیوارپوش آنتی باکتریال
دیوارپوش آنتی باکتریال

معمولا در بیمارستان ها به دلیل استفاده مداوم از فضا سالانه بازسازی های خاصی صورت میگیرد. دیوارپوش هایی که برای بازسازی در بیمارستان ها باید تهیه شود که نصب ساده و بدون دردسری داشته باشند و بتوان دوباره از فضای درحال بازسازی سریعا استفاده نمود. سرعت نصب و آماده شدن فضا در فضاهای درمانی بسیار اهمیت دارد.

انواع دیوارپوش آنتی باکتریال:

به دلیل اهمیت بسیار زیاد دیوارپوش آنتی باکتریال، انواع مختلفی از آن توسط برندهای گوناگون ارائه شده اند. از جمله دیوار پوش های آنتی باکتریال شامل موارد زیر است.

دیوارپوش آنتی باکتریال پی وی سی:

دیوارپوش پی وی سی از کاربردی ترین انواع دیوارپوش می باشد که به دلیل قابلیت شستشو و تنوع زیاد در طرح و رنگ، کاربردهای گسترده ای پیدا کرده است. نوع خاصی از این دیوارپوش ها حاوی یون های نقره هستند و به عنوان دیوارپوش  pvcآنتی باکتریال کاربرد دارند. از مهم ترین ویژگی های دیوارپوش آنتی باکتریال پی وی سی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • قابلیت شستشو و ضد عفونی
 • مقاومت بالا در تماس با مواد اسیدی و شیمیایی
 • نصب و اجرای آسان
 • تنوع بالا در طرح و رنگ
 • قابلیت اجرا بدون درز به منظور جلوگیری از رشد قارچ بین درزها
 • طول عمر بالا

دیوارپوش آنتی باکتریال سنگی:

نوع دیگری از دیوارپوش های آنتی باکتریال، ترکیبی از پی وی سی و پودر سنگ و یون های نقره هستند. این دیوارپوش ها ظاهری شبیه به سنگ داشته و در طرح های مختلف ارائه میشوند. به همین دلیل استفاده از آنها در محیط های مختلف منجر به جلوه منحصر به فرد و لوکس خواهد شد. از مزایای دیوارپوش آنتی باکتریال سنگی می توان به اجرای بدون درز آنها و قابلیت شستشو و مقاومت زیادی در برابر نوسنات دمایی و ضربه اشاره کرد.

ضربه عکس اول - دیوارپوش آنتی باکتریال

مزایای دیوارپوش آنتی باکتریال:

با توجه به وجود یون های نقره در این دیوارپوش ها و سایر ویژگی های آنها، چند مزیت مهم در دیوارپوش آنتی باکتریال وجود دارد که عبارتند از:

 • قابلیت شستشو ضد عفونی
 • تنوع بالا در طرح و رنگ
 • قابلیت اجرای آسان در زمان کوتاه
 • قیمت مناسب دیوارپوش آنتی باکتریال
 • مقاومت بالا در برابر تماس با اشیای مختلف
 • استحکام بالا در برابر ضربه
 • قابلیت نصب روی سطوح مختلف بدون نیاز به زیرسازی
 • عدم تخریب در تماس با مواد اسیدی و بازها

کاربرد دیوارپوش آنتی باکتریال:

از جمله موارد کاربرد دیوارپوش آنتی باکتریال می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

بیمارستان ها، کلینیک و مطب های پزشکی همگی از محیط هایی هستند که دیوارپوش آنتی باکتریال برای آنها بهترین انتخاب محسوب میشود. متناسب با شرایط محیط می توان رنگ بندی مناسب این دیوارپوش ها را برای حفظ سلامتی افراد به کار برد.

hospital plan 8 1 pdl2ewst90s0z9nhfsan6h6lsoi7dw6rfjzqgu8hvc - دیوارپوش آنتی باکتریال
کاربرد دیوارپوش آنتی باکتریال

راهروها، اتاق بیماران، آزمایشگاه و مطب های پزشکی، بخش مراقبت از کودکان، icu و ccu، ایستگاه پرستاری همگی از این دیوارپوش های آنتی باکتریال پی وی سی و سنگی می توانند استفاده کنند. اما به دلیل قیمت بالای مدل های سنگی، برای بیمارستان ها بیشتر pvc آنتی باکتریال استفاده میشود.

جمع بندی:

امیدواریم این مقاله دیوارپوش آنتی باکتریال برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. برای خرید درب و پنجره ضد سرقت و ضد آب با شماره تماس های درج شده در سایت آرون صنعت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.