• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 3944 044 0912
  • English
  • فارسی
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره

روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره

روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره

با سلام خدمت همراهان گرامی، در این مقاله از آرون صنعت به بررسی روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره میپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. شیشه های دوجداره به دلیل مزایای زیادی دارند  شیشه های در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. این نوع شیشه ها عایق خوبی برای انتقال حرارت و صوت و به مصرف بهینه انرژی کمک می کنند. تمیز کردن شیشه دوجداره کار نسبتا سختی و به مهارت زیادی نیاز دارد. بخار بین شیشه دوجداره و تمیز کردن آن مسئله مهمی است که گاهی اوقات افراد را مجبور به تعویض کردن آن می کند.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

علت ایجاد بخار بر روی شیشه دوجداره

-روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره

-جمع بندی

.

.

.

علت ایجاد بخار بر روی شیشه دوجداره:

علت ایجاد بخار بر روی شیشه دوجداره تفاوت بین دمای بیرون و درون محیط است. این اتفاق بیشتر در فصل زمستان به دلیل اختلاف دمای درون و بیرون می افتد. اگر بخار بر روی جداره بیرونی شیشه تشکیل شود یعنی دمای داخل محیط بیشتر از بیرون است. این موضوع بیانگر این است که شیشه دوجداره وظیفه خود را برای جلوگیری از انتقال حرارت به درستی انجام داده است.

اگر بخار بر روی جداره داخلی شیشه دوجداره تشکیل شود باید علت را نبود گردش هوای مناسب، تفاوت دمای بیش از حد محیط داخل با جداره داخلی شیشه و بالا بودن درصد رطوبت هوا جست و جو کرد. به خاطر داشته باشید اگر بخار بر روی شیشه پنجره مشاهده کردید باید به عملکرد صحیح شیشه دوجداره  شک کنید.

شیشه دوجداره 6 - روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره
راه های از بین بردن بخار شیشه دوجداره

بدترین نوع بخار که از بین بردن آن دشوار و می تواند تا مدت ها دید شما را تیره و تار کند. ایجاد بخار در فاصله میانی شیشه دوجداره است. ایجاد بخار می تواند به دلیل شکستن شیشه دوجداره، جنس نامناسب شیشه، نبود ماده خشک کن در فضای داخلی، مشکل فنی در cnc شیشه دوجداره باشد. اگر شیشه دوجداره به تخلیه آب پروفیل برای تخلیه آب باران مجهز نباشد، آب باران در زیر شیشه جمع شده و در اثر مرور زمان با از بین بردن چسب، بخار زدگی شیشه دوجداره را به همراه خواهد داشت.

روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره:

پیدا کردن علت بخار شیشه بسیار مهم است. زمانی که در بین دوجداره بخار آب مشاهده کردید حتما باید به دنبال علت مشکل و روش های از بین بردن آن باشید. بدترین نوع بخار که از بین بردن آن سخت است و ظاهر پنجره زشت می کند که از بین بردن آن سخت است و ظاهر پنجره را زشت می کند. بخار زدگی در فاصله میانی دوجداره پنجره است. در ادامه به روش‌هایی برای از بین بردن بخار شیشه دوجداره را معرفی می‌کنیم.

1.تعویض شیشه:

اولین راه برای از بین بردن بخار بین شیشه دوجداره تعویض شیشه است. تجمع بخار در بین شیشه نشانه از بین رفتن کارایی و کیفیت شیشه دوجداره است. اگر روی شیشه ترک و یا شکستگی مشاهده کردید باید به این نکته پی ببرید که شیشه دوجداره عمر طولانی نخواهد داشت و حتما باید آن را تعویض کنید. اگر شیشه دوجداره بخار گرفت و امکان تعویض وجود نداشت می توانید از روش های دیگر استفاده کنید.

2. ایجاد سوراخ برای خروج بخار:

پنجره را باید از چارچوب در بیاورید و قسمت انتهایی آن را سوراخ کنید تا بخار آب با تابش نور خورشید خارج شود. بعد از اینکه بخار و عرق از سوراخی که ایجاد کردید خارج شد و کاملا خشک شد محل سوراخ را با استفاده از چسب بپوشانید.  برای اینکه ایجاد سوراخ روی شیشه کیفیت آن را کاهش ندهد بهتر سوراخ را در محل تزریق گاز ایجاد کنید. حین سوراخ مراقب باشید گرد و خاک ناشی از انجام این کار به داخل شیشه نفوذ نکند.

3.استفاده از محلول مه خشک‌کن:

محلول مه خشک کن برای از بین بردن بخار و قطرات آب در فضای بین شیشه دوجداره استفاده می شود. با این روش سوراخی در شیشه دوجداره ایجاد می شود و محلول به داخل جداره اسپری می شود. بعد از اسپری کردن محلول به داخل جداره، بخار و عرق جمع شده بین دو جداره خشک می شود و ظاهر شیشه شفاف به نظر می رسد.

در پنجره دو جداره - روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره
راه های از بین بردن بخار شیشه دوجداره

4. رنگ کردن شیشه یا استفاده از برچسب:

شیشه دوجداره حمام و سرویس بهداشتی بهتر برای از بین بردن بخار می توانید شیشه را رنگ کنید و یا از برچسب برای پوشاندن بخار بین پنجره دو جداره استفاده کنید.

5.تعویض ارسی یا قاب پنجره:

روش دیگر برای از بین بردن بخار شیشه دوجداره، تعویض قاب یا ارسی پنجره است. اگر پنجره دارای قاب متحرک است می توانید به جای تعویض کل پنجره فقط قاب آن را عوض کنید. پنجره های دو تکه معمولا با قاب متحرک ساخته می شوند. این پنجره ها در دو بخش بالا و پایین حرکت می کنند با این روش می توانید از شر هزینه زیاد برای تعویض چارچوب پنجره خلاص شوید.

جمع بندی:

پنجره‌های دوجداره با گذشت زمان ممکن است خراب شوند. سرعت خراب شده پنجره نیز بستگی به کیفیت ساخت آن دارد. آنچه در مورد تعمیرات و تعویض پنجره دوجداره اهمیت دارد و باید بدانید این است که همیشه هزینه تعمیرات هر نوع پنجره‌ای بسیار پایین‌تر از تعویض آن است و به طبع آن زحمت کمتری نیز دارد.

 همانطور که در مقالات قبلی بخار زدگی دو صفحه شیشه ی پنجره های دوجداره را بررسی کردیم در این مقاله به روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره پرداختیم امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد. شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید برای سفارش هر یک از محصولات شرکت آرون صنعت با شماره درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.