• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 3944 044 0912
  • English
  • فارسی
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها

شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها

شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها

با سلام خدمت همراهان گرامی آرون صنعت در این مقاله قصد داریم به بررسی شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در سال های اخیر استفاده از شیشه دو جداره در نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی مورد توجه طراحان و معماران قرار داشته است.

شیشه ها می توانند علاوه بر تامین کردن نور محیط، باعث ارتباط بصری داخل ساختمان با محیط بیرون شوند به همین دلیل از جایگاه ویژه ای برخوردارند. رنگ های گوناگون از شیشه دوجداره در بازار وجود دارد و به همین خاطر شیشه دو جداره مانند شیشه های معمولی در رنگ های مختلف تولید می شوند. در بین رنگ‌های تولید شده، شیشه دوجداره دودی برای پنجره‌ها بسیار پرطرفدار شناخته شده است.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

شیشه دوجداره دودی

شیشه دودی دوجداره چگونه تولید می‌شود؟

-دلیل استفاده از شیشه دودی و رنگی

انواع شیشه‌ دوجداره دودی و کاربردهای آن‌ها

-جمع بندی

.

.

.

شیشه دوجداره دودی:

با داشتن شناخت صحیح از نور و انتخاب شیشه مناسب می توان بر زیبایی فضا، آرامش ساکنین و هزینه سرمایش و گرمایش ساختمان، تاثیر قابل توجهی گذاشت. امروزه استفاده از شیشه دوجداره به ویژه در نمای خارجی ساختمان ها بسیار مرسوم شده است. با توجه به قوانین جدید شهرداری شهرها پیرامون اجباری بودن نصب پنجره دوجداره در ساختمان های تازه ساز  تصویب کرده اند. هر روز شاهد استفاده بیشتر از شیشه دو جداره به عنوان نمای ساختمان هستیم.

sliding window - شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها
شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها

پرطرفدارترین نوع شیشه دوجداره برای نمای ساختمان ها و پنجره ها، شیشه دودی هستند. دو نوع از پرکاربردترین شیشه های دوجداره برای پنجره ها که معمولا استفاده می شوند شیشه برنز و شیشه دودی است. شیشه دودی با شیشه برنز متفاوت است. شیشه دودی نوعی شیشه مایل به مشکی است اما شیشه برنز رنگی مایل به قهوه ای تیره دارد.

این نوع از شیشه ها به دلیل رنگ تیره ای دارند بیشتر در نماهای ساختمانی و پنجره های رو به نما مورد استفاده قرار میگیرند. در صورتی که از این نوع شیشه دو جداره در ساختمان استفاده کنیم به راحتی نمی توان داخل ساختمان را مشاهده کرد.

شیشه دودی دوجداره چگونه تولید می‌شود؟

در شیشه های دو جداره، معمولا دو شیشه بر روی هم قرار میگیرد. برای تولید ابتدا باید دو شیشه دودی را با اندازه یکسان برش دهند. اگر شیشه ها کاملا و دقیقا هم اندازه نباشند. هنگام نصب در داخل فریم تعبیه شده بطور کامل در داخل پنجره دو جداره قرار نخواهد گرفت و عایق بندی بهم میریزد.

پس از برش شیشه ها باید اسپیسرها با ضخامت مناسب برش داده شود. ضخامت اسپیسرها بستگی به اندازه شیشه هایی دارد که برش داده شده است. در مرحله بعدی مواد ضد رطوبت درون اسپیسر تزریق می شود. برای این کار باید حدود 70 درصد از اسپیسرها با مواد ضد رطوبتی ترکیب شود. در پایان کار اسپیسرها را بین دو شیشه قرار داده و سپس گاز آرگون را از طریق دستگاه در محظه بین دو شیشه تزریق می کنند. دیگر وقت آن است که با چسب مخصوص، شیشه دو جداره را بطور کامل دورگیری کنند.

romapen doodi 1 - شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها
شیشه دودی دوجداره چگونه تولید می‌شود؟

نوع دیگری از شیشه دوجداره دودی وجود دارد، در این نوع معمولا شیشه های دودی لمینت شده را توسط لایه PVB به هم متصل می کنند. از این نوع شیشه ها برای اجرای پروژه هایی که خطر شکستن شیشه در آن ها وجود دارد استفاده می کنند.

دلیل استفاده از شیشه دودی و رنگی:

در محیط های اداری برای جلوگیری از دید داشتن داخل خانه و ورود نور کمتر در داخل ساختمان، اغلب باید از پنجره دو جداره با شیشه دودی یا رنگی استفاده کنیم. در محیط های تجاری و مسکونی بهتر است از شیشه دو جداره ساده یا شفاف استفاده کرد.

در مناطق جغرافیای سردسیر برای استفاده از حداکثر تابش نور خورشید و جذب گرما معمولا از شیشه شفاف یا ساده دو جداره استفاده می کنند.در مناطق جغرافیایی گرم و کویری که تابش نور خورشید به صورت مستقیم و طولانی مدت می‌باشد، برای جلوگیری از ایجاد گرمای فراوان بهتر است به سراغ شیشه‌های دوجداره دودی برویم. این دسته از شیشه‌ها بهترین گزینه برای ساختمان‌های مناطق گرمسیری است، زیرا از میزان نفوذ نور خورشید به داخل ساختمان می‌کاهد.

zrcvwletksmn - شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها
دلیل استفاده از شیشه دودی و رنگی

برقراری هماهنگی و هارمونی بین رنگ شیشه های دو جداره پنجره و معماری ساختمان اهمیت فراوان دارد. در ساختمان هایی که از ورق کامپوزیت به عنوان نما استفاده شده است. اغلب از پنجره دو جداره با شیشه دودی استفاده می شود. همچنین در نماهایی که تلفیقی از چوب، شیشه و آجر می‌باشند نیز، نصب پنجره دوجداره با شیشه دودی می‌تواند بسیار کاربردی و زیبا باشد.

انواع شیشه‌ دوجداره دودی و کاربردهای آن‌ها:

شیشه های دوجداره دودی انواع مختلفی دارند. هر یک از انواع این شیشه‌ها برای مکانی خاص کاربرد دارد. انواع شیشه دوجداره دودی شامل موارد زیر می باشد:

رفلکس دودی:

از انواع شیشه دو جداره امکان خلق زیبایی فراوانی را برای طراحان و معماران ایجاد می کندو باعث تطبیق فضای پنجره دو جداره دودی با نمای ساختمان می شود می توان به شیشه دوجداره رفلکس دودی اشاره کرد. برای تولید این نوع شیشه از آلیاژ و فلزاتی استفاده می شود که خصوصیات شیشه را تغییر می دهند. شیشه دوجداره رفلکس دودی معمولا از دوجداره شدن شیشه شفاف ساده و شیشه رفلکس دودی تشکیل شده است. در این نوع شیشه شفاف ساده و شیشه رفلکس دودی تشکیل شده است. در این نوع شیشه دوجداره، معمولا جداره رفلکس وظیفه بازتاب نوردر جهت منبع نور را دارد.

رفلکس دودی - شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها
رفلکس دودی

ویژگی های شیشه دو جداره رفلکس دودی می توان به عدم دید داخل منزل در روز، کمک به زیبایی نماس ساختمان، بازتاب و انعکاس نور مستقیم خورشید و جلوگیری از ورود گرمای تابستان به داخل منزل اشاره کرد. از جمله معایب این شیشه کاهش نور و روشنایی منازل و تغییر رنگ دید ناظر را از داخل ساختمان دارد. این نوع شیشه دو جداره بخش زیادی از نور مرئی، پرتو IR و UV را بازتاب می دهد.

طرح دار دودی:

برخی از شیشه های دو جداره طرح دار، برای زیباتر شدن فضای داخلی و نمای بیرونی خانه مورد استفاده قرار میگیرند. اگر کسی بخواهد از این شیشه ها طوری استفاده کند که فضای داخلی ساختمان دیده نشود بهتر است از نوع شیشه طرح دار دودی و دوجداره بهره گیرد.

استین گلاس دودی:

متداول‌ترین نوع شیشه دوجداره دکوراتیو، شیشه دودی استین گلاس می‌باشد. شیشه استین گلاس در اوایل سال 2013 توسط فعالان حوزه هنر در کشور ایتالیا ساخته شد. هنرمندان ایتالیایی در ابتدا فقط قصد داشتند که شیشه را با رنگ های گوناگون مخصوص شیشه یعنی ویترای رنگ آمیزی کنند.

شیشه استین گلاس دوجداره دودی در چهار مرحله تولید می شود. در مرحله اول اسید کاری روی شیشه به شکل متقارن صورت میگیرد. شیشه مطابق با طرح و الگوی مورد نظر سندبلاست می‌شود. پس از آن، شیشه مطابق با طرح ایجاد شده تراشیده و در نهایت تراشه‌های آن رنگ‌آمیزی می‌شوند.

دودی سکوریت:

به دلیل ابعاد بزرگ شیشه ها در برخی از پروژه ها بهتر است از شیشه دو جداره سکوریت استفاده کرد. سکوریت کردن شیشه باعث مقاومت بیشتر در برابر فشار و ضربه می شود. هنگام ساخت شیشه دوجداره یکی از شیشه ها را فلوت ساده انتخاب کرد. در صورتی که هنگام ساخت شیشه دوجداره سکوریت از دو شیشه دودی استفاده شود. نور خورشید حتی به صورت غیر مستقیم نیز وارد فضای داخلی نخواهد شد و این فضا از روشنایی نور آفتاب بی‌بهره خواهد ماند.

2451f245b5c010e10a4a68148111fd97 - شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها
دودی سکوریت

سندبلاست دودی:

شیشه دو جداره سندبلاست دودی، در واقع شیشه هایی مات و مدرن هستند که بهترین جایگزین برای شیشه های مات قدیمی به حساب می آیند. برای ساخت شیشه های مات و دودی سندبلاست، ساینده های معدنی مانند شن و ماسه با شتاب بالایی روی شیشه پرتاب می کنند. این کار باعث مات شدن شیشه ها می شود.

شیشه‌های سند بلاست دودی برای حک کردن لوگو و نام تجاری بسیار مناسب هستند و به همین دلیل شرکت‌های مختلف تجاری از آن‌ها برای حک کردن نام تجاری خود استفاده می‌کنند. علاوه بر این، شیشه‌های دوجداره سند بلاست دودی به عنوان پارتیشن در جداسازی اتاق‌ها و فضاهای اداری نیز کاربرد دارند.

5 - شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها
سندبلاست دودی

لمینت دودی:

شیشه لمینیت دودی و دوجداره یکی دیگر از انواع شیشه دوجداره است که ویژگی های خاصی دارد. از ویژگی های این شیشه می توان به نشکن بودن آن اشاره کرد. شیشه دو جداره لمینیت دودی نیز همچون شیشه های دو جداره سکوریت دارای ترک های ریز است. در صورت وارد شدن ضربه‌های شدید تنها ترک برمی‌دارد و شکسته نمی‌شود.

شیشه‌‌های دوجداره دودی لمینتی دارای ایمنی و مقاومت بسیار بالایی بوده، به دلیل ترکیبات خاص به کار رفته در ساخت آن ایجاد شده است. این شیشه‌ها در واقع مجموعه‌ای از دو یا چند شیشه و طلق PVB هستند که موجب استحکام بسیار بالا و نشکن بودن آن‌ها می‌شود.

دکوراتیو دودی:

استفاده از شیشه دو جداره در ساختمان های نوساز و ساختمان های قدیمی بازسازی شده است. تولید شیشه دو جداره در کنار شیشه های مختلف دکوراتیو در صنعت شیشه فراگیر شده است. شیشه دوجداره دکوراتیو و دودی در پنجره‌هایی با پروفیل دوجداره آلومینیومی و UPVC قرار می‌گیرد. به این ترتیب، بهتر است که رنگ شیشه دوجداره با رنگ پروفیل استفاده شده در ساختار پنجره دوجداره هماهنگی داشته باشد.

شیشه دوجداره دکوراتیو انواع مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شیشه دوجداره دکوراتیو رنگی، شیشه دوجداره دکوراتیو رفلکس، شیشه دوجداره دکوراتیو استین گلاس، شیشه دوجداره دکوراتیو تیفانی و شیشه دوجداره دکوراتیو طرح‌دار اشاره کرد.

جمع بندی:

امیدواریم این مقاله شیشه دوجداره دودی برای پنجره ها برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. در استفاده از پنجره دوجداره با شیشه دودی، مهم‌ترین نکته به کاربری پنجره دوجداره مربوط می‌شود. در تعیین ضخامت شیشه دودی دوجداره، ظرفیت پنجره دوجداره اهمیت دارد. مجموعه آرون صنعت یکی از تولید کنندگان برتر پنجره دو جداره در ایران است که محصولات خود را با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار می دهد. اگر قصد خرید این نوع از پنجره ها را دارید می توانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.