• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 3944 044 0912
 • English
 • فارسی
 • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 09120443944
 • 01142249050

شیشه دکوراتیو

شیشه دکوراتیو

شیشه دکوراتیو

با سلام خدمت همراهان گرامی، در این مقاله از گروه آرون صنعت به توضیح در مورد شیشه دکوراتیو و انواع آن میپردازیم. بطور معمول به تمام ابزار و مصالح شیشه ای که برای دکوراسیون و تزیینات داخل و خارج آپارتمان استفاده می شود شیشه دکوراتیو گفته می شود. از این نوع شیشه ها برای تزیینات در فضاهای مختلف مانند دیوارهای شیشه ای، فضای بین کابینت، حمام، پارتیشن بندی و پله استفاده می شود.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-شیشه دکوراتیو

-کاربرد شیشه دکوراتیو

-انواع شیشه دکوراتیو

-مزایای شیشه های دکوراتیو

جمع بندی

.

.

.

شیشه دکوراتیو:

از گذشته تا به امروز شیشه ها نقش مهمی در معماری بناها داشته اند در سال های اخیر شیشه دکوراتیو و ساخت شیشه تزئینی بسیار متداول شده است.شیشه دکوراتیو یا Decorative glass  به نوعی از شیشه گفته می شود که برای ساخت دکوراسیون و تزئینات داخلی و یا خارجی ساختمان استفاده می شود. شیشه دکوراتیو نوعی شیشه تزئینی که با استفاده از تکنیک های مختلف مثل رنگ آمیزی و تیفانی بر روی انواع شیشه ساخته و تهیه می شود.

هر نوع شیشه ای که برای زیباسازی دکوراسیون داخلی مناسب و از آن برای ایجاد تغییر در محیط استفاده می شود جزو شیشه دکوراتیو به حساب می آید. تهیه شیشه دکوراتیو مورد توجه عموم قرار گرفتند و شاهد تنوع بالای آن در بخش شیشه دکوراتیو هستیم. فرآیند تهیه شیشه دکوراتیو معمولا در کارگاه تولید شیشه دوجداره و با روش های رنگ آمیزی بر شیشه انجام می شود.

6 - شیشه دکوراتیو
شیشه دکوراتیو

دکوراتیو کردن بر روی شیشه های مختلف ساختمانی از جمله شیشه های لمینیت، سکوریت و شیشه دوجداره قابل انجام است. امروزه شیشه های دکوراتیو متفاوت مناسب با فضای داخل و خارج ساختمان در طرح و رنگ های مختلف تهیه و تولید می شوند. این نوع شیشه ها در حال حاضر یکی از کاربردی ترین ابزارهای تزئینی در ساختمان هستند و معمولا در طراحی نورگیر سقفی، درب و پنجره، فضای آشپزخانه و کابینت و موارد مشابه استفاده می شود.

کاربرد شیشه دکوراتیو:

ظاهر مدرن و زیبا شیشه دکوراتیو باعث شده تا این شیشه در ساخت درب های شیشه ای، دیوارهای داخلی، راه پله، پارتیشن و محافظ مورد استفاده قرار بگیرد. موارد استفاده شیشه های دکوراتیو و تزئینی به شرح زیر است:

1.طراحی دکوراسیون داخلی:

شیشه های دکوراتیو در دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و اداری استفاده می شود. از این شیشه می توان به عنوان تابلو تزئینی و هنری در طراحی دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنید. این نوع شیشه برای زیباسازی ستون در فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.

2. طراحی نورگیرهایی سقفی:

استفاده از شیشه دکوراتیو، ظاهر نورگیرهای قدیمی را عوض می کند و باعث می شود نورگیر از یک عنصر منفعل به یک عنصر جذاب و قابل توجه تبدیل شود.

3. ایجاد پنجره های خاص و فانتزی:

در دکوراسیون داخلی پنجره هایی وجد دارند که نمی خواهید از بیرو دید داشته باشد. بعضی افراد از برگه های مات کننده برای جلوگیری از دید شیشه استفاده می کنند که کار جالبی نیست. در این شرایط پیشنهاد ما به شما استفاده از شیشه های دکوراتیو و رنگی به جای برچسب شیشه مات کن است.

1442شیشه دکوراتیو 1 - شیشه دکوراتیو
کاربرد شیشه دکوراتیو

4. طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام:

شیشه های دکوراتیو و رنگی در فضاهایی مثل سرویس بهداشتی و حمام قابل استفاده هستند. در سرویس بهداشتی برای زیبا کردن درب باکس و دیوار های جداکننده از این نوع شیشه استفاده می شود.

5. شیشه دکوراتیو دوجداره:

شیشه دکوراتیو دوجداره مجموعه ای از پروفیل های آلومینیومی که در بین دوجداره شیشه قرار می گیرد. این پروفیل از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری می کنند. این یشه با طرح، نقش، مدل و رنگ متفاوت و زیبا ارائه می شود. استفاده از شیشه دوجداره با طرح و اشکال هندسی کلاسیک زیبایی خاص به فضای مورد نظر می دهد.

انواع شیشه دکوراتیو:

شیشه دکوراتیو تنوع زیادی دارند و تنها در سبک، جنس و کیفیت نیستند. بسته به سلیقه و جایگاهی که پنجره قرار می گیرد گزینه های زیادی برای انتخاب شیشه هایی با سبک دکوراتیو وجود دارد. شیشه های دکوراتیو با تکنیک های مختلفی ساخته می شوند در برخی تنها نقش با متریال روی شیشه رنگ آمیزی شده و در برخی جنس و بافت شیشه دارای نقش متفاوت است. شیشه های دکوراتیو شامل موارد زیر می شود:

1.شیشه دکوراتیو چاپ دار یا Spandrel:

یکی از شیشه های دکوراتیو، شیشه دکوراتیو چاپ دار با بافت غیر شفاف که با پخت مرکب سرامیک ساخته می شود. طرح و نقش مورد نظر روی شیشه با تکنیک چاپ انجام می شود. این چاپ به وسیله دستگاه چاپ uv و چاپ هر نوع طرحی روی آن امکان پذیر است.

2.شیشه دکوراتیو لمینت رنگی:

شیشه لمینیت نوعی شیشه امنیتی که استحکام خوبی دارند و در هنگام شکستن خرد نمی شوند. از دیگر مزیت های آن امکان سفارش انواع رنگی این شیشه هاست. لایه PVB که درون شیشه لمینیت وجود دارد می تواند مشخص کننده رنگ شیشه لمینیت باشد. شیشه لمینیت رنگی، دارای استحکام و ایمنی بالا، مقاوم در برابر اشعه uv، عایق حرارتی خوب و زیبایی برای دکوراسیون هستند.

3.شیشه دکوراتیو مات یا Matelux  :

شیشه های متلوکس مات یکی از راه های جلوگیری از ورود نور یا داشتن دید، نماندن لک و کثیفی روی آن دانست.رنگ بندی شیشه دکوراتیو مات نیز می تواند متفاوت باشد.

door 3 - شیشه دکوراتیو
انواع شیشه دکوراتیو

4. شیشه سندبلاست:

نوعی از شیشه های دکوراتیو که دارای طراحی بافت دار بصورت مات که می تواند الگو و طرح های متفاوتی ایجاد کند. این نوع شیشه در فضاهایی که می خواهید دید وجود نداشته باشد کاربرد مناسبی دارند. تنها بخشی از شیشه را به بافت شنی و با طرح یا لوگو خاص روی شیشه ایجاد کرد.

5. شیشه دکوراتیو طرح شکسته:

این نوع شیشه ها با طراحی شیشه شکسته، به هیچ وجه شکسته نمی شوند و مقاومت خوبی دارند.

6. شیشه لاکوبی رنگی یا Lacobel:

نوعی از شیشه های رنگی با یک لایه pvc که بصورت مات یا شفاف است. شیشه های دکوراتیو لاکوبی را در انواع سکوریت که ایمنی بالایی دارند می توان سفارش داد.

7. شیشه تزئینی:

شیشه هایی با طرح های خاص و فانتزی، که دارای سبک های متفاوتی از طراحی اند و چندین نوع طرح و رنگ در آن ها به کار می رود. شیشه های رنگی در پنجره های ارسی نیز از دسته این شیشه های تزئینی اند .

8. شیشه فتو لمینت:

این نوع شیشه ها تصویر یا طرح گرافیکی درون شیشه با تکنولوژی لمینیت شدن قرار گرفته است. در این روش می توان از طلق، چاپ یا حتی پارچه هم استفاده کرد و آن را بین لایه های شیشه قرار داده و لمینت کرد.

ps3 750x430 1 - شیشه دکوراتیو
انواع شیشه دکوراتیو

9. شیشه طرح سنگ:

طراحی سنگ های طبیعی موجب دکوراسیونی زیبا و کلاسیک شود و با دیگر اجزای ساختمان که سنگی هماهنگ باشد. شیشه های طرح سنگ با الگوهایی از سنگ های طبیعی چون مرمر و مرمریت ، معمولا در دیوار ها، کف ، آشپزخانه، لابی ها و … استفاده می شوند.

مزایای شیشه های دکوراتیو:

 • مقاومت خوب
 • امکان اجرا بر روی شیشه های دوجداره و سه جداره
 • امکان استفاده به صورت شیشه های امنیتی
 • زیبایی و امکان هماهنگ سازی فضا با دکوراسیون
 • جلوگیری از عبور نور شدید
 • مقاوم در برابر اشعه UV و کاهنده ضرر آن
 • قابلیت برش در انواع ضخامت و ابعاد، حتی کوچک‌ترین سایزها
 • در برابر آب، گرما، سرما و رطوبت کاملا مقاوم

جمع بندی:

استفاده از شیشه‌های دکوراتیو زیبایی خانه‌تان را چندین برابر می‌کند و با انتخاب درست و اصولی آن دکوراسیونی خاص و شیک خواهید داشت.امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.