• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 50 490 011-422
  • 3944 044 0912
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

علت متورم شدن درب سرویس و حمام

علت متورم شدن درب سرویس و حمام

علت متورم شدن درب سرویس و حمام

با سلام خدمت همراهان گرامی ، در این مقاله از بازرگانی آرون صنعت قصد داریم در مورد علت متورم شدن درب سرویس و حمام صحبت کنیم .

اگر درب سرویس بهداشتی و درب حمام شما متورم شده و می خواهید آن را تعمیر کنید و یا نکات مربوط به نگهداری آن را بدانید تا انتهای این مقاله از بازرگانی آرون صنعت با ما همراه باشید .

در این مقاله به بیان مسائل زیر می پردازیم :

-متورم شدن درب چوبی سرویس

-شناخت انواع پوسیدگی چوب درب دستشویی و حمام

-رایج ترین دلایل متورم شدن درب چوبی

-انواع درب سرویس بهداشتی و حمام

-جمع بندی

.

.

.

متورم شدن درب چوبی سرویس

علت متورم شدن درب سرویس و حمام دلایل متعددی دارد اگر درست از درب چوبی خودتان نگهداری کنید و بتوانید اصولی که برای نگهداری از آن نیاز است را رعایت کنید، دچار این مشکل نخواهید شد و عمر مفیدش افزایش پیدا خواهد کرد؛ اما اگر به ترمیم درب چوبی و رفع پوسیدگی درب چوبی اهمیت ندهید و به درستی از آن نگهداری نکنید، سریعا خراب می شود.

120673374 - علت متورم شدن درب سرویس و حمام

بطور کلی چوب یک ماده مغذی بسیار عالی برای انواع قارچ ها ، حشرات چوب خوار و … محسوب می شود . شرایط محیطی مانند دما ،، نور ، رطوبت برای شروع فعالیت قارچ ها ، حشرات برای خوردن چوب و پوسیدگی آن مهم است .

عواملی مانند شوینده های شیمیایی و قلیایی برای شستشوی حمام و دستشویی استفاده می کنیم ، یک عامل مهم برای پوسیدگی درب به شمار می روند . پوسیدگی درب چوبی حمام و سرویس به مرور زمان ایجاد می شود .

شناخت انواع پوسیدگی چوب درب دستشویی و حمام :

1. پوسیدگی قهوه ای :

این مدل پوسیدگی بسیار مخرب و تقریبا برای هر درب ممکن ایجاد شود .پوسیدگی قهوه ای به دلیل تخریب سلولز در چوب اتفاق می افتد . قارچ ها سلولز موجود در چوب را می خورند و چوب به رنگ قهوه ای در می آورند .

2. پوسیدگی نوع سفید :

این نوع پوسیدگی مثل پوسیدگی قهو های بر اثر قارچ ایجاد می شود . پوسیدگی سفید زمانی اتفاق می افتد که قارچ های لیگنین موجود در چوب را تجزیه می کنند . این نوع پوسیدگی ممکن به رنگ زرد ظاهر شود .

3. پوسیدگی نوع نرم :

این پوسیدگی به دلیل فضای موجود در خانه ایجاد می شود . پوسیدگی نرم معمولا برای چوب های جدا شده از درخت رخ می دهد . اما اگر محیط شرایط کافی برای رشد قارچ را فراهم کند می تواند درخانه ها نیز اتفاق بیفتد .این مشکل فقط در دمای 17- تا 43- اتفاق می افتد .  روند پوسیدگی نرم بسیار کندتر از پوسیدگی سفید و قهوه ای است .

رایج ترین دلایل متورم شدن درب چوبی :

1. رطوبت :

یکی از مهم ترین دلایل متورم شدن درب های چوبی به خصوص درب سرویس و حمام رطوبت است .در طول استفاده از حمام و سرویس بهداشتی هواکش را روشن کنید تا رطوبت موجود در مکان خارج شود ، ماندگاری رطوبت باعث ایجاد لک و پوسیدگی در درب می شود همچنین می توانید با استفاده از یک دستمال بعد از استحمام و استفاده از سرویس بهداشتی درب را بطور کامل خشک کنید.

از پوسیدگی درب دستشویی و حمام2 - علت متورم شدن درب سرویس و حمام
رایج ترین دلایل متورم شدن درب چوبی

2.تماس زیاد آب با درب :

یکی از شایع ترین دلایل پوسیدگی درب و متورم شدن آن تماس زیاد با آب است. حمام محیطی است که بطور مرتب آب بر روی درب می پاشد در نهایت فضای خوبی برای رشد قارچ و پوسیدگی چوب است.

3.پرس نا مناسب درب :

معمولا درب های چوبی به صورت تکه تکه در کنار هم قرار می گیرند و به هم پرس می شوند تا شکل نهایی خودشان را پیدا کنند. اگر این پرس کاری و چسب کاری درب چوبی به خوبی و سرفرصت انجام نشود و شخصی که این کار را انجام می دهد حرفه ای نباشد یا با عجله آن را انجام دهد ، ممکن است درب به راحتی از هم جدا شود و باد کند.

برای جلوگیری از چنین مشکلی ، سعی کنید در انتخاب خرید درب دقت کنید . مجموعه آرون صنعت پس از سال ها کسب تجربه و تولید محصولات با کیفیت و درجه یک به شما این اطمینان را می دهد که می توانید با خیال راحت یک محصول با قیمت مناسب و کیفیت عالی تهیه کنید.

4.تفاوت دما بین اتاق ها :

یکی از نکات مهم در نگهداری درب چوبی، نصب درب در مکان مناسب است. ممکن است درب چوبی در جایی نصب شده باشد که در مجاورتش اختلاف دمای زیاد وجود دارد. اگر دمای بین اتاق ها تفاوت زیادی داشته باشد، به راحتی درب از هم پاشیده می شود و ممکن است روی آن متورم شود و شکل نامناسبی پیدا کند.

5. حشرات چوب :

حشرات چوب سرویس بهداشتی و حمام را می خورند و به راحتی در آن زندگی می کنند و از داخل آن را می خورند .زمانی که حشرات فضای داخل چوب را خالی کنند و به بیرون چوب رسیده باشند شما متوجه پوسیدگی و متورم شدن درب می شوید.

6. کیفیت ضعیف رنگ :

رنگ درب برای ایجاد لایه اصلی بین چوب و آب ساخته شده است. گاهی بعضی از نجارها از رنگ نامرغوب برای کاهش هزینه استفاده می کنند که پس از چند سال لایه رنگ ضعیف و نازک شده و  رطوبت وارد درب و متورم می شود .

برای حل این قبیل مشکلات حتما باید از چوب و رنگ خوب در درب‌های حمام و سرویس بهداشتی استفاده شود و سعی کنید دوش حمام در جای مناسبی نصب شود که کمترین میزان آب به درب برخورد کند تا از پوسیدگی و متورم شدن آن کم کند . علاوه بر این موارد می توانید از برچسب ضد آب استفاده کنید استفاده از فویل چسب‌دار که 100% ضد آب است می‌توانید اقدام به جلوگیری از پوسیدگی حمام و درب دستشویی کنید. در این روش احتیاجی به میخ و چسب ندارید. اگر درب رنگ‌شده و سالم است کافی است که با استفاده از یک دستمال سطح آن را تمیز و خشک کنید و سپس فویل را بچسبانید.

در صورتی که درب دچار پوسیدگی است، با استفاده از سمباده نرم سطح پوسیدگی را سمباده بکشید و سپس با دستمال تمیز و خشک کنید و فویل را بچسبانید.

انواع درب سرویس بهداشتی و حمام :

aHR0cHM6Ly9zdGF0aWMxLmZhcmRhbmV3cy5jb20vc2VydmV2Mi9tRjdrOEpVeUpRaEMvSzNjMkxsWHhraEksL2JVbVFHZXl1ZEpVUy5wbmc - علت متورم شدن درب سرویس و حمام
انواع درب سرویس بهداشتی و حمام

1. درب های pvc :

درب های اتاق از جنس pvc  به عنوان سرویس بهداشتی نیز استفاده می شود . روکش این درب ها به علت مقاومتی که در برابر آب دارند . پی وی سی با ضخامت 16 میلیمتر برای تولید درب حمام و سرویس بهداشتی استفاده می کنند . باید دقت داشت درب های با روکش pvc مقاومت چندانی در برابر آب ندارد زیرا لایه اصلی آن از جنس درب mdf است . دقت کنید که کاملا درب سرویس و حمام از جنس  pvc باشد .

2. درب ضد آب abs  :

درب های abs جزو درب های ضد آب روکشی و زیر آن ها از ام دی اف یا نئوپان استفاده می شود ضخامت های مختلفی دارند .ضخامت روکش 1 الی 1/2 میلی متر و ضخامت ام دی اف زیر آن 3 تا 8 میل می باشد . این درب ها با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب گزینه ی مناسبی برای سرویس بهداشتی و حمام می باشند .

3. درب ضد آب grp :

درب ضد آب grp  بدون استفاده از چوب ساخته می شود و هیچ روکش یا رنگی دلیل بر ضد آب بودن آن نمی باشد. جنس درب بکاررفته از نوع فایبرگلاس ، ضد آب می باشد .

جمع بندی:

اگر درب ورودی یا درب‌های داخلی خانه شما نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند، متخصصان آرون صنعت آماده ارائه خدمت به شما عزیزان هستند. برای سفارش درب های داخلی و درب ضد سرقت ، درب و پنجره upvc می توانید با کارشناسان آرون صنعت در ارتباط باشید .

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.