• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 3944 044 0912
  • English
  • فارسی
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

قاب درب و اهمیت آن

قاب درب و اهمیت آن

قاب درب و اهمیت آن

با سلام خدمت همراهان گرامی آرون صنعت در این مقاله قصد داریم به بررسی در مورد قاب درب و اهمیت آن بپردازیم. هنگامی که یک درب ورودی در جای خود آویزان می‌شود، تنها به چارچوب تکیه می‌کند. بنابراین، قاب باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و با دقت زیادی نصب شود تا درب ناهموار نداشته باشید و نتواند به درستی باز یا بسته شود. لولاها به عنوان کلیدی عمل می‌کنند که اجازه می‌دهد درب آزادانه باز و بسته شود.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-قاب درب

-انواع قاب درب

قسمت‌های مختلف قاب درب

-جمع بندی

.

.

.

قاب درب:

درب‌ها از اصلی‌ترین اجزای یک خانه محسوب می‌شوند و اصلی ترین محل ورودی خانه هستند. خانه محل سکونت و آرامش است و یکی از محیط‌هایی است که برای زیبایی آن بخصوص نمای ظاهری آن اهمیت زیادی قائل هستیم. درب ورودی خانه اولین چیزی است که مهمان با آن رو به رو می‌شود؛ لذا زیبایی آن بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

یکی از چیزهایی که باعث زیبایی درب ورودی می‌شود، قاب‌ها و چهارچوب‌های در هستند. چارچوب درب نقش اساسی را در مورد استفاده از درب بازی می‌کند. آن‌ها خانه‌ای دنج را برای نشستن فراهم می‌کنند، شکاف‌های بین دیوار و درب را پنهان می‌کنند و تحرک خود درب را بهبود می‌بخشند. قاب درب‌ها در اشکال و اندازه‌ها، رنگ‌ها، طرح‌ها انواع مختلفی دارد. درب ها براساس مدل قاب های متفاوت دارند.

ای از درب چوبی در خانه 2 - قاب درب و اهمیت آن
قاب درب و اهمیت آن

ابعاد و سایز قاب همیشه مورد بحث بوده و نیاز است که قاب مقاوم و نازک باشد تا فرد راحت‌تر بتوان وارد یا خارج شود. قاب درب بر اساس وزن و جنس در ساخته شده تا در بهترین حالت توانایی نگهداری از آن را داشته باشد. ابعاد درب چوبی استاندارد به شرح زیر است:

عرض درب چوبی: بین 80 تا 90 سانتی‌متر

ارتفاع درب چوبی: 212 تا 220 سانتی‌متر

قاب درب چوبی: 67 سانتی‌متر

درب چوبی ساختمان‌ها با اینکه نسبت به هم متفاوت‌اند، اما استاندارد در نقشه‌کشی ساختمان با توجه به دکوراسیون نیز وجود دارد.

انواع قاب درب:

قاب درب باز:

متداول ترین قاب درب است که از نظر طراحی ساده است و با هد پشتیبانی شده توسط دو پایه عمودی ساخته می شود اما در پایین هیچ طاقچه ای ساخته نشده است. این قاب های درب باز که برای فضای داخلی خانه ساخته شده اند.

دربهای داخلی ، هرگونه شکاف بین قاب و دیوار با آراشور پوشانده شده است. این یک ویژگی کاملا تزئینی است و برای پنهان کردن شکاف در جایی که درب به دیوار می پیوندد وجود دارد.

قاب درب بسته:

درب های خارجی قابهای بسته ای دارند که دارای آستانه و همچنین یک سر و دو استیل هستند. درب به طور طبیعی روی آستانه یا آستانه افقی در پایین قرار دارد که به درب مهر و موم کاملی می دهد تا از ورود عناصر جلوگیری کند. آستانه اغلب مایل است بنابراین آب می تواند به راحتی می تواند داخل شود. بیشتر درهای خارجی به دلیل ضخامت دیواره های خارجی درون یک دیوار قرار می گیرند.

درب 7 - قاب درب و اهمیت آن
انواع قاب درب

قاب هایی با صفحه های شیشه:

قابی که شامل پانل های شیشه ای در دو طرف یا در بالا باشد. این صفحات شیشه ای نور اضافی را به داخل یک فضا یا اتاق می اندازند. یک صفحه لعاب دار بالای درب به عنوان چراغ فن شناخته می شود و قاب افقی که در را به این فن چراغ متصل می کند به عنوان میله ترانسوم شناخته می شود.

قاب درب جیبی:

اگر درب درون دیوار فرو رفته باشد، به عنوان درب جیبی شناخته می شود و به یک قاب درب جیبی نیاز دارد. دربهای جیب به جای اینکه از روی لولاها باز شوند، به درون قاب داخل دیوار قرار می گیرند. درب از طریق غلطک در یک مسیر بالای سر یا روی زمین حرکت می کند. برای این نوع درها ، برای قرار دادن قاب درب ، به فضای داخلی دیوار احتیاج دارید. به دلایلی نمی توان درب جیبی را در دیواره ای تحمل کرد زیرا قاب ممکن است مقاومت دیوار را ضعیف کند.

قسمت‌های مختلف قاب درب:

به طور کلی قسمت‌های مختلف قاب درب شامل زیر می باشد:

سر:

سر یک قاب درب، جسمی از نوع لنگه است که به صورت افقی در بالای در قرار می‌گیرد. برای درب‌های داخلی یک سر از چوب ساخته شده است. سر در درب خارجی از چوب، یو پی وی سی یا آلومینیوم ساخته شده است. یک سر معمولاً دارای 2 مجموعه شیار برای بند است که گیره قاب به داخل این دو شیار میلغزد.

آستانه:

از بالا به سمت پایین درب، قسمت افقی چارچوب در که زیر خود درب قرار می‌گیرد، آستانه نامیده می‌شود. در درجه اول از آستانه در درب‌های خارجی استفاده می‌شود. این کمک می‌کند تا آب در خارج از ملک وارد داخل نشود. برای چارچوب درب‌های داخلی، آستانه به دو طرف عمودی چارچوب متصل می‌شود. قاب را محکم می‌کند و از خم شدن یا تاب برداشتن آن جلوگیری می‌کند.

توقف قاب:

درب توقف قاب درب با توقف درب متفاوت است، اگرچه کار مشابهی را انجام می‌دهد. استاپ قاب درب نوار نازکی از چوب است که در داخل کل قاب قرار دارد. این درب از چرخش درب به عقب و جلو مانند درب سالن جلوگیری می‌کند.

tak hdf  - قاب درب و اهمیت آن
انواع قاب درب

جامب:

میله درب همان چیزی است که بیشتر ما به عنوان چارچوب در از آن یاد می‌کنیم. بند درب قطعه چوبی عمودی است که از دو طرف درب می‌گذرد. گیره بخشی از چارچوب در است که درب شما از طریق لولاها به آن متصل می‌شود. پایه درب مقابل دارای شکافی است که اجازه می‌دهد درب باز، بسته و قفل شود.

آستر / پوشش:

آستر یا پوشش درب معمولاً به صورت آستر یا مجموعه پوشش نمایش داده می‌شود. این مجموعه شامل سر، پایه‌ها و جلوپنجره چارچوب درب است. آستر درب به شما این امکان را می‌دهد که درب خود را آویزان کنید در حالی که پوششی برای از بین بردن شکاف بین قاب و دیوار فراهم می‌کند.

آرشیتور:

از آرشیترو به عنوان قاب چوبی نیز یاد می‌شود. آرشیترو قطعه چوبی تزئینی است که کل قاب در را احاطه کرده است. از آرشیترو برای پنهان کردن هر قسمت کاری درب که توسط آستر درب پنهان نشده است استفاده می‌شود. یک آرشیترو جدا از درب و چهارچوب در خریداری می‌شود، زیرا می‌تواند به گونه‌ای طراحی شود که با تخته‌های حاشیه اطراف مطابقت داشته باشد تا توجه را به آن جلب نکند.

جمع بندی:

امیدواریم این مقاله قاب درب و اهمیت آن برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. برای اطلاعات بیشتر و خرید درب ضد سرقت می توانید با شماره تماس درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.