• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 3944 044 0912
  • English
  • فارسی
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل

نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل

نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل

با سلام خدمت همراهان گرامی آرون صنعت، در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در بیشتر قوانین دکوراسیون و طراحی داخلی معمولا گفته می شود دکوراسیون اتاق با رنگ های تیره غم انگیز و افسرده کننده است و رنگ های تیره سبب کوچک و فشرده شدن فضا می شوند اما لازم است بدانید زمانی که پالت های رنگی تیره به درستی اجرا شوند می توانند فضایی راحت، چشمگیر و پر از زندگی ایجاد کنند.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل

اصول طراحی در دکوراسیون خانه با رنگ های تیره

-جمع بندی

.

.

.

نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل:

رنگ های تیره برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل میتواند خانه ای متفاوت را برای شما رقم بزند. بکاربردن رنگ های تیره در صورتیکه با نور پردازی صحیح همراه باشد، فضایی با جلوه مدرن و بسیار شیک به شما خواهد داد.اگر رنگ های تیره را میپسندید برنامه ریزی دقیقی باید برای استفاده از رنگ های تیره در دکوراسیون داشته باشید. در اینجا چند نکته ضروری برای نحوه استفاده از رنگ های تیره در دکوراسیون فضا وجود دارد :

استفاده از رنگ های تیره در هر ابعاد فضایی:

بسیاری از مردم بر این باورند که رنگ های تیره برای اتاق های کوچک ایده ای مناسب نیستند اما این موضوع می تواند درست نباشد رنگ های تیره در هر فضایی می توانند چشمگیر باشند، در نتیجه دکوراسیون اتاق را  بیشتر جلوه گر می کنند.

20230208 171138 2086238987 - نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل
نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل

معمولا رنگ های روشن و نور پردازی مناسب را برای بزرگتر شدن اتاق های کوچک توصیه می کنند اما اگر شما عاشق رنگ های تیره هستید، آنها را رد نکنید همینطور پالت های تیره نیز برای اتاق های بزرگ بسیار عالی هستند، زیرا آنها را گرم و احساس راحتی بیشتری ایجاد می کنند.

استفاده از رنگ های تیره برای یکنواخت سازی یک اتاق:

رنگ های تیره می توانند عناصر مختلفی را به هم مرتبط سازند و برای کسانی که طرفداران تزئینات عجیب و غریب هستند،  فضایی عالی ایجاد می کنند. دیوارها ، فریم پنجره ها و مبلمان، با رنگ تیره می توانند راهی برای متحد کردن عناصر متفاوت و ایجاد یک نگاه منسجم در کل فضا باشند.

ایجاد کنتراست و تعادل:

در  دکوراسیون اتاق های تیره که تاریک تر به نظر میرسند ، ایجاد کنتراست و احساس تعادل  و ترکیب متریال ها با  بافت های مختلف بسیار مهم است. بعضی از موارد باید در مقابل یک پس زمینه تیره قرار بگیرند، بنابراین از بعضی از رنگ های روشن و یا رنگی و از اشکال جالب استفاده کنید.

استفاده از پترن ها:

استفاده از الگوها در دکوراسیون هر فضایی ایده بسیار خوبی برای افزایش کیفیت بصری می باشد اما در یک فضا با رنگ های تیره، خوب است که الگوهای به کار رفته به یک یا دو الگو محدود شوند  اتاق های تیره ذاتا دراماتیک هستند، بنابراین برای بیش از حد شلوغ نشدن فضا از بافت هایی از قبیل چوب، فلز و پارچه هایی مانند مخملی، کتان که عمق را به فضا می افزاید  استفاده کنید و از اضافه کردن الگوهای بیش از حد بپرهیزید.

Dark color in decoration 24 - نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل
نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل

استفاده از انرژی رنگ های تیره:

از بعضی از ترفندهای پر انرژی استفاده کنید برای بازسازی سقف و جزئیات معماری از براقیت استفاده کنید رنگ های تیره خود را جالب و تازه نگه دارید و با برخی از تم های منحصر به فرد مخلوط کنید.

انتخاب اتاق و رنگ و مکان مناسب:

هر اتاقی می تواند از یک پالت رنگی تیره بهره مند شود، اما اگر شما مطمئن نیستید آن را در یک اتاق کوچک امتحان کنید  این کار شما را با طرح های جسورانه ای که می تواند در اتاق های کوچکتر خوب عمل کند آماده می کند کتابخانه ها، اتاق تلویزیون و حتی اتاق های ناهارخوری نیز می توانند ایده خوبی در این زمینه باشند.

tire 1 1 1 - نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل
نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل

مطمئن شوید به درستی از رنگ ها استفاده می کنید و فضای مناسبی را برای اینکار انتخاب می کنید  از زیاده روی بپرهیزید و  شجاعت و خلاقیت را فراموش نکنید. گاهی انتخاب یک دیوار از تمامی دیوارها انتخاب بهتری است و گاهی تیرگی کل اتاق دکوراسیون را متحول میسازد سبک و دیگر اجزای دکوراسیون اتاق را در نظر بگیرید و هوشمندانه اقدام نمایید.

اصول طراحی در دکوراسیون خانه با رنگ های تیره:

سه اصل مهم را در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی با رنگهای تیره باید مد نظر داشت. اگر این سه اصل را رعایت نکنید، تحمل خانه تیره و تاریک دشوار خواهد بود و در واقع نتوانسته اید این سه اصول را رعایت کنید.

1.نورپردازی :

برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل با رنگ های تیره باید از نور پردازی های مناسب استفاده نمود، تا نمای داخلی منزل شما به بهترین نحو جلوه نماید. برخی ها معتقدند استفاده از رنگ های تیره باعث کوچک نشان دادن محیط میشود.

2.ترکیب لوازم خانه:

تن های تیره و روشن فضایی بسیار زیبا و پر از تضاد و تغییر را در خانه به تصویر میکشد. کفپوش خاکستری خانه نیز تمامی نور تابیده شده از بین پنجره های شیشه ای و تمام قد را میتواند به اطراف پخش کرده و فضا را بیش از پیش روشن میکند.

استفاده از وسایل و دکوراسیون تیره و گل‌دار در چند سال اخیر بسیار مورد توجه طراحان و مردم قرار گرفته است. کاغذدیواری با تصویر زمینه پررنگ و نفیس، انتخابی عالی برای اتاق با هر کاربردی است و بدون تلاش زیادی به انسان احساس امنیت میدهد.

3. مبحث تضاد عناصر:

گرچه در دکوراسیون اتاق با رنگ‌ های تیره بیشتر آبی‌ های تیره، خاکستری و رنگ‌ های بنفش و ارغوانی مورد توجه قرار میگیرند. اما قرمز هم میتواند در جای خود بسیار رنگ عمیق و تیره‌ای باشد.

red decoration 19jpg - نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل
اصول طراحی در دکوراسیون خانه با رنگ های تیره

استفاده از این رنگ‌ ها در دکوراسیون خانه میتواند به‌طور کامل احساس افسردگی را از شما دور کند و انرژی‌بخش باشد. شما میتوانید با استفاده از رنگ‌ های قرمز مات به یک دکوراسیون تیره و گرم دست پیدا کنید و این فوق العاده است.

جمع بندی:

امیدواریم این مقاله نحوه استفاده از رنگ های تیره در طراحی داخلی منزل برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. برای اطلاعات بیشتر و خرید درب و پنجره با شماره تماس درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.