• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 3944 044 0912
 • English
 • فارسی
 • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 09120443944
 • 01142249050

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال

با سلام خدمت همراهان گرامی، در این مقاله از گروه آرون صنعت به توضیح در مورد نمای کرتین وال و تفاوت آن با نمای ساختمانی میپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. زمانی که به ساختمان نگاه می کنیم آنچه که اولین بار توجه ما را به خود جلب می کند ظاهر و نمای آن ساختمان است. نما ساختمان نقش بسیار مهمی در زیبایی، جذابیت و عایق بندی ساختمان ایفا می کند. نمای بیرون ساختمان به منزله یک لایه محافظ برای ساختمان که در برابر عوامل مختلف آب و هوایی محافظت می کند و نقش بسیار مهمی در زیبایی ساختمان دارد.

از جمله نماهای پرطرفدار برای ساختمان می توان به نمای سنگی، آجری و نمای طراحی شده با شیشه اشاره کرد. نمای کرتین وال یا لامل، نمای شیشه ای که وزن شیشه و انرژی حاصل از باد و بارندگی متوجه پوسته خارجی نمای ساختمان می شود.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-نمای کرتین وال

-ویژگی مهم نمای کرتین وال

ساختار نمای کرتین وال

-مزیت های استفاده از نمای کرتین وال

– تفاوت نمای کرتین وال با سایر سازه های ساختمانی

-جمع بندی

.

.

.

نمای کرتین وال :

نمای لامل یا کرتین وال یکی از نماهای مدرن ساختمان که ساختاری خود ایستا دارد. سنگینی وزن شیشه بر روی سازه کرتن وال یا لامل و شاسی کشی مربوطه و هیچ بار مرده ای بر ساختمان تحمیل نمی کند. نمای کرتین وال نمای شیشه ای که در صورت نصب صحیح، سنگینی خاصل از وزن شیشه و بار انرژی حاصل از باد، طوفان و بارندگی، معمولا بر پوسته خارجی نمای ساختمان است.

سیستم کرتین وال یک سازه مجزا در ساختمان و یکی از انواع نماهای شیشه ای ساختمان و بهترین از نظر مسائل سازه در ارتفاع به شمار می رود. در این نما معمولا از مصالح سبک و ترکیبات حاصل از آلومینیوم و شیشه استفاده می شود.

CURTAINWALL14 - نمای کرتین وال
نمای کرتین وال

این نمای شیشه ای جزو نماهای خشک و تهیوه شونده به شمار می رود. استراکچر آلومینیومی لامل قابلیت نصب سایر متریال پوششی از قبیل ورق آلومینیوم کامپوزیت نما سرامیکی را دارا است. با نصب سیستم فریم لس روی آهن مشکلات عایق بندی به وجود می آمد.نمای کرتین وال به دلیل اینکه هیچ باری از خود را به ساختمان تحمیل نمی کنند. سازه های خود ایستا می نامند. شاسی این نما نیروی وزن خودشان و نیرو جانبی مثل باد و طوفان حمل میکند.

ویژگی مهم نمای کرتین وال:

از ویژگی های نمای کرتین وال می توان به عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی نام برد. این ویژگی در نمای خارجی ساختمان باعث افزایش نور داخلی ساختمان و کاهش مصرف انرژی برق و گاز می شود. این روش باعث ایجاد زیبایی بصری خاص برای ساختمان های تجاری و اداری بلند مرتبه در سطح شهر می شود.

سازه هایی بسیار سبک و بار کلی وارد بر ساختمان کاهش می دهند. مقاومت خوبی در برابر زلزله دارند. نصب و اجرای این نما آسان تر از نماهای ساختمانی است. نسبت به نماهای ساختمانی ارزان تر و سریع تر نصب و مونتاژ می شود.

نمای کرتین وال - نمای کرتین وال
ویژگی مهم نمای کرتین وال

نیاز ساختمان به مصرف انرژی الکتریسیته را کاهش می دهد. کرتین وال سازه ای سبک و بار کلی وارد بر ساختمان را کاهش و همچنین رفتار خوبی در برابر زلزله دارند.

شیشه هایی که به عنوان نمای ساختمان قرار بگیرند بجای اینکه روی خود ساختمان نصب شوند روی سازه کرتین وال نصب می شوند. به همین دلیل وزن وارده بر ساختمان کاهش می یابد این کاهش وزن مقاومت ساختمان نسبت به زلزله افزایش می دهد.

ساختار نمای کرتین وال:

ساختار اصلی کرتین وال از شاسی و لامل تشکیل شده است. لامل شاسی آلومینیومی که شیشه های نما روی آن نصب می شوند. لامل ها در دو جهت افقی و عمودی نصب می شوند فضایی شبکه ای مناسب با نصب صحات شیشه ای یا غیره ایجاد می کنند. به لامل های عمودی مولیون و به لامل افقی مربوط به نمای کرتین وال ترنسم می گویند.

lamel curtain wall system - نمای کرتین وال
ساختار نمای کرتین وال

سطح مقطع لامل به گونه ای طراحی شده که بتوانند لامل‌ها را با شیارهای مشخصی که بر روی آن‌های وجود دارد، در هم قفل کنند یا هنگام نصب، شیشه‌ها در فضای بین مولیون و ترنسم قرار گیرند. همچنین طراحی آن‌ها، به گونه‌ای که بتوان شیشه‌ها را با لاستیک‌های مخصوصی به نام  EPDM در برابر نفوذ و هدر رفتن حرارت عایق بندی کرد. لامل ها با توجه به طراحی نمای و کاربری که دارند انواع مختلفی دارند. لامل ها آلومینیومی، فولادی و چوبی از انواع مختلف لامل هستند.

مزیت های استفاده از نمای کرتین وال:

 • به دلیل استفاده از مواد سبک وزن سیستم کرتین وال یک گزینه مقرون به صرفه برای پوشش خارجی ساختمان است.
 • توانایی سیستم کرتین وال در برابر نفوذ هوا و آب باعث صرفه جویی انرژی می شود که هزینه گرمایش، خنک سازی و نورپردازی ساختمان را کاهش می دهد.
 • صرفه جویی در هزینه ساخت و ساز، مزایای پس انداز بلند مدت دارد.
 • سیستم کرتین وال می توان در واحدهای کوچک یا بزرگ نصب کرد.
 • بسته به نیاز و اولویت پروژه شیشه ها ممکن از کف تا سقف یا در چند طبقه نصب شوند.
 • ساختار سبک و بار مرده ساختمان را کاهش می دهد.
 • افزایش مقدار نور ورودی ساختمان
 • تطبیق پذیری سیستم کرتین وال یک گزینه جذاب مدرن برای ساختمان بیرونی است.
 • امکان ترکیب آسان با سایر سیستم های پوشش نما
 • امکان اجرا بصورت پیش ساخته یا نیمه پیش ساخته
 • کیفیت بالای قطعات
 • سرعت اجرای بالا و تنوع ویژگی و آپشن های ظاهری سیستم
 • تامین شرایط آسایش ساکنین
unnamed - نمای کرتین وال
مزیت های استفاده از نمای کرتین وال

تفاوت نمای کرتین وال با سایر سازه های ساختمانی:

نمای کرتین وال به سبکی تولید و نصب می شود که سنگینی زیاد روی شیشه نما وزن خود را بر روی سازه کرتین وال یا لامل و شاسی کشی نما می اندازد. درنتیجه بار مرده حاصل از وزن شیشه و بار انرژی حاصل از باد، طوفان یا زمین لرزه بر روی نما سنگینی نمی کند و تاثیری بر روی سازه ساختمان ندارد. در واقع سیستم نمای کرتین وال یک سازه کاملا جدا از ساختمان به شمار می رود.

سایر نماهای چوب، آجر و سنگ بر روی دیواره خارجی ساختمان نصب می شود. بنابراین ساختمان باید تحمل وزن این نما را داشته باشد. تفاوت بین نمای فریم لس و فیس کپ در نمای کرتین وال، باید نمای بیرونی ساختمان را در نظر گرفت. در نمای فیس کپ، المان های آلومینیومی عمودی و افقی نصب شده در نمای کرتین وال کاملا قابل مشاهده و شیشه ها را از هم متمایز می کند. در نمای فریم لس، المان های آلومینیومیبیرونی حذف و سازه اصلی زیر شیشه نمای فریم لس از بیرون ساختمان پنهان  و دید زیباتری را به نمایش می گذارد.

جمع بندی:

امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات آرون صنعت با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. برای خرید درب ضد سرقت در مازندران با کارشناسان واحد فروش آرون صنعت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.