• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 3944 044 0912
  • English
  • فارسی
  • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
  • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
  • 09120443944
  • 01142249050

هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید

هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید

هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید

با سلام خدمت همراهان گرامی، در این مقاله از گروه آرون صنعت به بررسی در مورد هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید میپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. آگاهی از نکات مهم قبل از خرید پنجره دوجداره می تواند به شما برای یک انتخاب حرفه ای و اصولی کمک کند.

پنجره دوجداره نه تنها می تواند در طول زمان در هزینه های شما صرفه جویی کند، بلکه می تواند امنیت کلی ملک شما را نیز بهبود بخشد. درب و پنجره‌ ها امروزه انواع بسیار زیاد و متنوعی دارند که هر شخصی می‌تواند براساس سلیقه و نیازهایش یکی از انواع آن را استفاده کند. اگر شما هم تمایل به دانستن 8 نکته مهم در خرید پنجره دوجداره را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-پنجره دو جداره upvc

-بررسی نکات مهم قبل از خرید پنجره

-جمع بندی

.

.

.

پنجره دو جداره upvc:

upvc حالت سخت شده ی پلی وینیل کلراید است. ۸۵ درصد ترکیب پروفیل های پنجره upvc از همین ماده تشکیل شده است. مواد اصلی upvc را نفت خام اتیلن و نمک طعام تشکیل می دهد. از طریق پلیمریزاسیون، کلر، اتیلن و وینیل کلرید با هم ترکیب شده و پلی وینیل کلرید یا بصورت خلاصه PVC  بدست می آید که ماده ای پلاستیکی و قابل ارتجاع است. کاربرد این ماده تنها در ساخت درب و پنجره نیست، بلکه در بسیاری از صنایع مانند لوله کشی و حتی دندانپزشکی پر کاربرد است.

برای تولید پنجره upvc، پروفیل ها می توان از مواد اولیه و یا مواد بازیافتی تهیه کرد. بعد از فرآیند ترکیب و فرم دهی در خط تولید کارگاه های درب و پنجره، پروفیل ها با دقت تحت آزمایشات و استانداردهایی قرار میگیرند و کیفیت آن ها از نظر بررسی می شود.

دو جداره 1 - هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید
هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید

پنجره دو جداره عایق صوتی و حرارتی بسیار خوبی است. این پنجره‌ها به خاطر پروفیل‌هایی که در آن استفاده می‌شود و عایق بندی و قالب‌بندی مطمئنشان از اتلاف بخش عظیمی از انرژی جلوگیری می‌کنند و در کاهش هزینه‌ها نقش به سزایی دارند.  این پنجره‌ها به دلیل ساختار خود از نفوذ گرد و غبار به خانه‌های شما جلوگیری می‌کنند. و فاصله‌ی میان نظافت‌های خانگی را به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

بررسی نکات مهم قبل از خرید پنجره:

در این قسمت نکات مهمی را بررسی می کنیم که در انتخاب و خرید پنجره دوجداره مناسب باید به آن‌ ها توجه کنید میپردازیم.

1.نوع پروفیل پنجره:

پروفیلی که در ساخت پنجره دوجداره به کار می رود یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه کرد. در مصارف مختلف به پروفیل‌ هایی با خصوصیات و ویژگی‌های مختلف نیز نیاز داریم، اما به طور کلی انتخاب پروفیل پنجره بیشتر بر اساس قیمت صورت می گیرد.

double glazed window costs 66 1024x575 1 - هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید
نوع پروفیل پنجره

از استانداردهای مهم در انتخاب پروفیل پنجره دو جداره ضخامت 3 میلی متری دیوار است. استفاده از پروفیل آهنی و آلومینیومی  باعث اتلاف انرژی شده و مزایای چندانی برای استفاده ندارند. نسل جدید و بهینه پروفیل مثل انواع آلومینیوم ترمال بریک و upvc از نظر کیفیت و کارایی بهترین انتخاب هستند.

2.نوار درز بندی پنجره دوجداره:

این نوار معمولا از نوعی لاستیک به نام epdm ساخته می شود که وظیفه‌ اصلی‌ مقاوم بودن در مدت زمانی طولانی در برابر باز و بسته شدن‌ های مکرر‌ در و پنجره دوجداره است. درزبندهای نامرغوب برخلاف درزبندهای EPDM در برابر اشعه‌ی ماورای بنفش خورشید پوسیده می‌شوند و از بین می‌روند. این مسئله پس از چندی منجر به ایجاد آلودگی صوتی با وزش باد در درب و پنجره دوجداره می‌شود.

1 3 - هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید
نوار درز بندی پنجره دوجداره

3.یراق آلات و اتصالات پنجره دوجداره:

یکی دیگر از پارامترهای مهم در خرید پنجره دو جداره، یراق آلات مصرفی می‌ باشد. یراق آلات مصرفی نیز همانند سایر محصولات، جنس ‌های با کیفیت و بی کیفیت دارند که به تبع جنس‌های بی کیفیت ارزان‌تر و جنس‌هایی که از کیفیت مرغوب تری برخوردار هستند، از قیمت بالاتری برخوردار می‌ باشند. در خرید یراق آلات مصرفی پنجره‌های دوجداره سعی کنید جنسی با کیفیت هرچند گران تهیه کنید تا طول عمر بالا و عملکردی بهتر را از خود نشان دهند.

farad78 - هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید
یراق آلات و اتصالات پنجره دوجداره

یراق آلات پنجره شامل لولا، دستگیره و اسپانیولت می باشد که هر کدام از این ها عملکرد خاص خود را دارند. اگر در انتخاب یراق آلات دقت نشود و کیفیت آن جالب نباشد کیفیت پنجره پایین خواهد آمد. یراق آلات نقش مهمی در باز و بسته کردن پنجره و عایق بندی دارند و اگر یراق در حین بسته شدن پنجره چفت و محکم پنجره را قفل نکند گرما و سرما و گرد و غبار به داخل نفوذ خواهد کرد. یراق آلاتی که انتخاب می کنید، با توجه به تنوع و شکل های مختلف انتخاب می شوند و بستگی به نحوه بازشو دارند.

4.نوع شیشه پنجره:

نوع شیشه دوجداره نیز از مواردی است که باید قبل از خرید به آن دقت کرد. 70 درصد از پنجره را شیشه تشکیل می دهد و باید شیشه ای مرغوب را انتخاب کرد تا بتوان بهترین عملکرد را از پنجره شاهد بود.

شیشه ای که به صورت استاندارد در آن گاز آرگون تزریق شده باشد، اختلاف دمای شیشه داخل و خارج خانه بسیار متفاوت است. گاز آرگون از انتقال انرژی حرارتی و صوت جلوگیری می کند و بدین ترتیب از لحاظ هدر رفتن انرژی و ورود آلودگی صوتی خیال شما راحت خواهد شد.

12 2 - هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید
نوع شیشه پنجره

اولین و مهم ترین فاکتور در قیمت و کیفیت شیشه دوجداره ضخامت آن است. ضخامت دو شیشه‌ استفاده شده در پنجره دوجداره با یک دیگر متفاوت باشند. دلیل آن بسیار ساده است. اگر دو شیشه با ضخامت متفاوت در برابر امواج صوتی وجود داشته باشند، ایجاد اختلال و نوسان در این امواج بسیار بیشتر است تا زمانی که دو شیشه با ضخامت یکسان سر راه امواج صوتی قرار گرفته باشند.

5.چسب شیشه در پنجره دوجداره:

از یک نوع چسب مرغوب پلی سولفات در شیشه دوجداره خود استفاده کنید تا راه‌های نفوذ به شیشه کاملا بسته شوند. از طرفی اگر از یک نوع چسب نامرغوب در شیشه دوجداره استفاده کنید، ممکن است پس از مدتی در اثر تابش اشعه‌ی ماورای بنفش خورشید خاصیت چسبندگی خود را از دست داده به مایع تبدیل شود و روی شیشه حرکت کند.

16667722986778 - هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید
چسب شیشه در پنجره دوجداره

6.رطوبت گیر شیشه در پنجره دوجداره:

رطوبت‌گیر در فصل‌ های سرد و بارانی، الخصوص در مناطق شرجی از ایجاد بخار روی شیشه جلوگیری می‌ کند و در هر وضعیت جوی شیشه‌ شما را شفاف و صاف نگه می‌ دارد. مسلم است که برخی اوقات تشخیص داده می‌شود رطوبت‌گیر چندان کارایی و اهمیتی ندارد و از آن استفاده نمی‌شود یا از یک نوع جنس نامرغوب برای آن استفاده می‌شود. این موضوع هم در افت کیفیت پنجره دوجداره مؤثر است.

دوجداره - هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید
رطوبت گیر شیشه در پنجره دوجداره

7.نصب درب و پنجره:

مراحل نصب درب و پنجره باید توسط متخصص و با دقت بالا انجام شود. یکی از مهم ترین مرحله های که بعد از تولید پنجره مورد توجه قرار میگیرد. اگر پنجره توسط افراد عادی و بی تجربه نصب شود عملکرد خوبی نخواهد داشت.

8.انتخاب طرح مناسب:

پنجره انعطاف پذیری بالایی دارد و این امر باعث می شود که پنجره را به صورت مربع، مستطیل، چند ضلعی و منحنی بتوان ساخت. شما می توانید با توجه به نیاز طرح مورد نظر را سفارش دهید.

2 3 1024x932 1 - هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید
هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید

جمع بندی:

امیدواریم این مقاله هر آنچه قبل از خرید پنجره دو جداره باید بدانید برای شما مفید باشد. شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. اولین قدم در خرید یک محصول همانند درب و پنجره دو جداره مشاوره با کارشناسان بخش فروش آرون صنعت است. کارشناسان ما اطلاعات مفید در زمینه قیمت، کیفیت و مشخصات کامل انواع درب و پنجره دو جداره را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهد. برای خرید و سفارش هر یک از محصولات با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

در نگاه اول، ممکن است انتخاب نوع درب و پنجره دو جداره کار ساده ای به نظر برسد، اما در حقیقت، انواع مختلف این محصول در تمام مراحل تولید، دارای پیچیدگی قطعات مصرفی و فرآیند تولید است. کیفیت هر قطعه، در کیفیت کل درب و پنجره بسیار موثر است. در اکثر مواقع، کیفیت بد قطعات مصرفی، با گذشت یک الی دو سال، باعث عدم کارایی این درب و پنجره ها خواهد شد.

گارانتی و خدمات پس از فروش نیز از موارد مهمی هستند که قبل از خرید درب و پنجره دو جداره باید به آنها دقت نمود. تکنولوژی ماشین آلات، پروفیل مصرفی، یراق آلات مصرفی، قطعات جانبی، جنس و مقاومت شیشه دو جداره، میزان تخصص پرسنل تولید و مواردی از این دست، تماما در کیفیت تولید درب و پنجره تاثیرگذار هستند و باید قبل از خرید این نوع محصولات، به آنها توجه نمود. در نهایت، اصلی ترین و مهمترین بخش خرید این پنجره درب و ها، نصب آن می باشد. اگر محصولی با بالاترین کیفیت داشته باشیم اما نصب آن به طور صحیح صورت نگیرد، قابلیتهای درب و پنجره مورد نظر آن طور که باید، عمل نخواهند کرد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.