• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 3944 044 0912
 • English
 • فارسی
 • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 09120443944
 • 01142249050

ویژگی درب ضد سرقت خوب و استاندارد

ویژگی درب ضد سرقت خوب و استاندارد

ویژگی درب ضد سرقت خوب و استاندارد

با سلام خدمت همراهان عزیز ، در این مقاله به بیان ویژگی درب ضد سرقت خوب و استاندارد و انواع درب ضد سرقت و تفاوت درب های ضد سرقت با یکدیگر می پردازیم.

همان طور که می دانیم مسئله امنیت برای همگان بسیار مهم است این نوع از درب ها به دلیل ساختار ویژه خود، از امنیت بالاتری در مقایسه با درب های معمولی برخوردارند که به همین دلیل بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

در این مقاله به بیان مسائل زیر می پردازیم :

-درب ضد سرقت

-ویژگی های درب ضد سرقت

-مشخصات درب ضد سرقت خوب و استاندارد چیست ؟

-انواع درب ضد سرقت

-اجزاء تشکیل دهنده درب ضد سرقت

-تفاوت درب های ضد سرقت با یکدیگر

-در هنگام خرید درب ضد سرقت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

.

.

.

درب ضد سرقت:

 از جمله محبوب ترین انواع درب به خصوص برای درب ورودی ساختمان محسوب می شود.درب ضد سرقت دارای امنیت بیشتری نسبت به درب های چوبی معمولی است و این امنیت بیشتر بستگی به ساختار درب ضد سرقت دارد.

امروزه تامین امنیت ساکنین امری بسیار ضروری است و باید از تجهیزات لازم بدین منظور استفاده کرد .

اگرچه نمی توان این درب ها را به طور کامل صد در صد مقاوم در برابر هر نوع دستکاری دانست اما می توان نسبت به درب های معمولی دارای امنیت خاطر بهتری باشد.

هنگام ساخت درب های ضد سرقت از چارچوب های فولادی استفاده می شود که این چارچوب ها توسط دستگاه های مخصوص فرم دهی شده اند و مثل یک بدنه عمل میکنند یعنی سایر بخش های درب ضد سرقت روی آن سوار میشوند.

هر درب فولادی به شما امنیت و دوامی را که میخواهید نمیدهد. اگر میخواهید یک درب فولادی استاندارد داشته باشید که از شما در هر شرایطی محافظت کرده، امنیت بالایی داشته باشد و سال های زیادی برای شما دوام بیاورد.

باید به یک سری نکات مهم از ویژگی های درب ضد سرقت استاندارد توجه زیادی کنید زیرا شما تنها یک یا دوبار در عمر خود نیازمند خرید درب ضد سرقت هستید پس باید تحقیق کنید و نکات زیر  را زیر نظر داشته باشید.

11f93cc7e1a64a61b40024e2fdc3f95b - ویژگی درب ضد سرقت خوب و استاندارد
ویژگی درب ضد سرقت خوب و استاندارد

ویژگی های درب ضد سرقت:

تامین امنیت ساکنین و حفاظت از ساختمان با هزینه مناسب از جمله دغدغه های افراد است که درب ضد سرقت به سهم خود آن را فراهم می نماید . درب های ضد سرقتی که برای مکان های اداری، تجاری و امنیتی می سازند نسبت به درب منازل مسکونی از امنیت و استحکام بالاتری برخوردارند .

 زیرا لایه فولادی که بین دو لایه رویی این درب ها تعبیه می شود بسیار مقاوم تر است و با توجه به مکان نصب درب از انواع عایق نظیر عایق صوتی ، عایق حرارتی و عایق رطوبتی در آن ها استفاده می شود.

قفل درب های ضد سرقت با هم متفاوت بوده و با توجه به میزان امنیت در درب ها تعبیه می شوند.به طور کلی ساختار، جنس، لولا و قفل درب های امنیتی ویژه و متفاوت هستند.

علاوه بر آن لولا های این نوع درب قابل رویت نبوده و به همین دلیل نمی توان آن ها را دستکاری کرد . درب ضد سرقت به گونه ای ساخته شده که در حد مطلوب در برابر برش، فشار و اهرم، ایمن بوده و دارای استانداردهای جهانی می باشد .

مشخصات درب ضد سرقت خوب و استادارد به چه صورت است ؟

 • یکی از مهمترین ویژگی های درب ضد سرقت خوب و استاندارد درب های ضدسرقت دارا بودن دوربین چشمی با زاویه ی دید بالا است.
 • مجهز به زنگ داخلی (Wide Vision) هستند.
 • دستگیره های خارج و داخل درب ها از جنس آلومینیوم هستند و کیفیت رنگ بالایی دارند.
 • قابلیت تنظیم شدن لولاها نیز یکی دیگر از مشخصات درب های ضدسرقت است.
 • رنگ درب های ضد سرقت استاتیک هستند و قبل از مرحله رنگ آمیزی جرم گیری شده اند و به همین دلیل دوام بسیار بالایی دارند. همچنین با توجه به اینکه این درب ها چندین مرحله رنگ کاری می شوند کیفیت و دوام رنگ بسیار خوبی دارند.
 • یکی از بارزترین مشخصات درب ضد سرقت مربوط به کیفیت بسته شدن آنهاست. کیفیت بسته شدن درب های ضد سرقت ارتباط مستقیمی با کیفیت واقعی این درب ها دارد و هر چقدر راحت و بدون سر و صدا بسته شوند کیفیت بیشتری دارند. این درب ها حتی با فشار آرام انگشتان دست نیز بسته می شوند.
 • شکاف بین درب و چهارچوب درب ضد سرقت نبايد بیش از 4-5 میلی متر باشد. اگر شکاف بزرگتر باشد باز کردن درب توسط یک میله خمیده راحت تر خواهد بود.
 • چهارچوب درب ضد سرقت از جنس فولاد نرم با ضخامت 18 الی 24 سانتي ‌متر و قطر ورق 1.8 میلی متر، پوشش چهارچوب و درب با رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای و کاملاً مکانیزه مي باشد. چهارچوب از جنس ورق آهن و مجهز به نوار عایق لاستیکی.
79328 - ویژگی درب ضد سرقت خوب و استاندارد
مشخصات درب ضد سرقت خوب و استادارد
 • ضخامت لنگه درب 7 سانتی متر و قطر ورق 1.5 میلی متر، کلاف لنگه درب ضد سرقت از قوطی فلزی به ضخامت 5 میل و با ابعاد 50*120 میل می باشد .  با دستگاه رول فرمینگ ساخته می شود و دور تا دور لنگه درب را فرا می گیرد.

مشخصات درب ضد سرقت استاندارد :

 • تمامی چهارچوب ها دارای نوار دزدگیر در دور تا دور محیط لنگه درب یا چهار چوب با برش فارسی بر در کنج ها، جهت عایق صدا ،گرد و غبار و ‍‍پر شدن فضای خالی بین ام دی اف برای عایق صدا.
 • روزتفولادی محافظ قفل که سیستم هرزگرد جهت جلوگیری از سوراخ کاری توسط مته و مقاوم به برش و اسیدی می باشد.
 • قابلیت چهارچوب متغیر در سری اکونومیک که از 14 الی 20 سانتی متر ضخامت چهارچوب تغییر می کند . که جهت دیوارهای آماده و کناف بسیار مناسب است.
 • داﺧﻞ درﺑﻬﺎ ﺳﺮ ﺗﺎ ﺳﺮ 3 تکه ورق يك ﻣﯿﻞ بصورت سینوسی ﮐﺎر ﺷﺪه و ﻗﯿﺪﻫﺎي اﻓﻘﯽ ﺟﻬﺖ اﺳﺘﺤﮑﺎم ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻟﻨﮕﻪ درب می باشد و داخل لنگه کاملاً با یونولیت پر می شود .
 • درب ضد سرقت باید با بتن یا پلاستو فوم پرشود گرچه هزینه پر کردن با پلاستو فوم گرانتر است اما امنیتی که ارائه می نماید بیشتر است.
 • درب ضد سرقت اتحاد درب، دارای یک قفل اصلی با 14 زبانه از نوع AB- Lock System و پین های ثابت فولادی پشت تا پشت لولا 3 عدد.
 • مواد پر کننده داخل محفظه درب ها از عایق (هاني كام) مقوای لانه زنبوری جهت جلوگیری از انتقال صوت به خارج از ساختمان .

مشخصات درب ضد سرقت استاندارد:

 • یراق‌آلات مارک کاله و داف ترکیه با 5 سال گارانتی، کلیه یراق آلات کروم و درجه یک .
 • رویه ام دي اف با ضخامت ۸ میلی متر با تضمین عدم تغییر رنگ در طول مدت استفاده یا روکش پیرینت بوده .
 • در قسمت انتهایی درب صفحه ناودانی جهت تغییر و تعویض روکش درب ها تعبیه گردد .
 • ضخامت فولاد نورد ، میانی ۱ میلی متر در سطح زیرین درب قرار می گیرند .
 • ساختار داخلی درب از ورق آهنی یک پارچه و آستانه درب از جنس استیل
 • وزن تقریبی درب ضد سرقت استاندارد در حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلو گرم می باشد
 • بر خلاف درب های معمولی درب های ضد سرقت استاندارد از یک نقطه به چهارچوب متصل نشده و با بهره گیری از قفل ها و ساختار گاو صندوق ها ، درب های ضد سرقت از چندین نقطه به چهارچوب متصل میشوند که این خود از ویژگی های منحصر به فرد درب های ضد سرقت میباشد .
 • در ساخت درب های ضد سرقت استاندارداز سنگ پشم نسوز هم برای جلوگیری از حریق استفاده میشود که عایق حرارت میباشد.

انواع درب ضد سرقت:

درب های ضد سرقت شامل آپارتمانی، ویلایی و لابی از انواع مختلف درب های ضد سرقت هستند .  بیشتر از جنس فولاد و آلومینیوم یا از جنس چوب و فایبر گلاس هستند .

بطور کلی 4 نوع درب ضد سرقت ایتالیایی ، ایرانی ، ترک و چینی در بازار ایران وجود دارد. این درب ها دارای تفاوت هایی در ویژگی های خود هستند ، اما مهم ترین مولفه ای که وجود دارد قیمت آن ها می باشد.

مشتریانی که بودجه زیادی برای خرید درب ضد سرقت ندارند ، بهترین گزینه برای آنها درب ضد سرقت چینی است. در میان درب های ضد سرقت چینی و درب های فلزی باید بهترین گزینه را انتخاب کنند.

79328 - ویژگی درب ضد سرقت خوب و استاندارد
انواع درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت ایرانی نسبت به درب های ضد سرقت چینی دارای قیمت بالاتر و بطبع دارای کیفیت بالاتری هستند.
مشترياني كه مي خواهند هزينه بیشتری کنند اين نوع مشتريان ميتوانند دربهاي ضد سرقت طرح ترك خريداري نمايند .درب های ضد سرقت ترک مستقیم در کشور ترکیه تولید میشوند و به داخل ایران وارد میشوند.

 همچنین درب های ضد سرقت ایتالیایی که قبلا توسط تعدادی از تاجران وارد کشور می گردید ، قیمت این درب ها بسیار بالا بوده و نهایتا دربهای ضد سرقت وارداتی با یراق ایتالیایی را جایگزین دربهای ایتالیایی اصل نموده اند.

اجزا تشکیل دهنده درب ضد سرقت:

به طور کلی اجزای اصلی درب ضد سرقت عبارتند از: ۱- ساختار (استراکچر)؛ ۲- چهارچوب؛ ۳- پنل یا رویه؛ ۴- یراق آلات. 5- لولا 6- قفل درب ضد سرقت 7- دستگیره درب ضد سرقت

تفاوت درب های ضد سرقت با یکدیگر:

درب ضد سرقت چینی چارچوب تخت دارند و سطح خارجی و لنگه درب اختلاف سطح خیلی کمی دارند؛ در حالیکه این اختلاف سطح در درب های ضد سرقت ترک بیشتر است.

 چهارچوب درب های ضد سرقت ترک موجود در بازار ایران همگی در داخل ایران تولید می شوند.

درب های ضد سرقت چینی لولاهای کاملاً مخفی دارند. در حالیکه لولاهای انواع درب ضد سرقت ترک از سمت داخل مشخص و قابل رویت هستند .

تفاوت اصلی درب ضد سرقت ایرانی و ترک با درب های چینی در رویه آنها می باشد. رویه نهایی درهای چینی یا به صورت HDF رنگی هستند، و یا رویه فلزی که با رنگ کوره ای طرح چوب رنگ کردند . در حالیکه رویه درهای ترک یا به صورت MDF با روکش طبیعی چوب است یا MDF با روکش پی وی سی.

درب ضد سرقت - ویژگی درب ضد سرقت خوب و استاندارد
تفاوت درب های ضد سرقت با یکدیگر

درب های ضد سرقت چینی وزن بسیار سبکی دارند، درب های ضد سرقت ترکی بسیار سنگین است .

درب های ضد سرقت چینی نصب و راه اندازی آسان تر از درب ضد سرقت ترکی و ایرانی است.

در هنگام خرید درب ضد سرقت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگام خرید یک درب ضد سرقت اولین قدم توجه به شکل ظاهری آن است چون قبل از امنیت ظاهر درب اهمیت دارد به نوعی ظاهر درب باید با نمای معماری خانه همخوانی داشته باشد.

ضخامت و جنس چهار چوب درب ضد سرقت باید از جنس فلزی با آلیاژ خوب باشد.درب ضد سرقت باید عایق صوتی باشد همچنین درب ضد سرقت  باید متناسب با آب و هوای محل زندگی باشد.

 یکی از راه های باز کردن درب های ضد سرقت ریختن اسید در قفل آنهاست. در هنگام خرید به این نکته توجه کنید که درب ضد سرقت حتما ضد اسید باشد تا امنیت بالایی داشته باشد و مانع از ورود سارقان گردد.

ابزار یراق مورد استفاده در درب های داخلی باید از جنس استیل باشد و همچنین قفل آن باید از شرکت کاله ترکیه باشد که در جهان رتبه اول را دارد.

 مجموعه ی آرون صنعت با رعایت تمامی اصول و استانداردها در تولید درب ضد سرقت در مازندران پیشرو در امر تامین نیاز مشتریان در این زمینه با بهترین کیفیت و با هدف جلب رضایت و اعتماد مشتریان، در خدمت تمام هم استانی های محترم می باشد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید درب ضد سرقت در مازندران با مشاوران آرون صنعت در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.