• کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 50 490 011-422
 • 3944 044 0912
 • کارخانه: مازندران، شهرک صنعتی بشل ، فاز 2
 • فروشگاه: مازندران، قائمشهر ، خیابان جویبار، نبش کوچه سینا
 • 09120443944
 • 01142249050

پنجره ترمال بریک

پنجره ترمال بریک

پنجره ترمال بریک

با سلام خدمت همراهان گرامی، در این مقاله از آرون صنعت به بررسی در مورد پنجره ترمال بریک و عایق بندی خانه یا محل کار میپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. امروزه با توجه به افزایش مصرف انرژی و افزایش قیمت انرژی مختلف اغلب مردم به دنبال عایق بندی بهینه خانه، ویلا و یا محل کار خود هستند. بیشتر افراد در این شرایط به سراغ عایق بندی سقف و دیوار و استفاده از لعاب های دو و سه گانه می روند و در اغلب موارد از نمایه پنجره غافل می شوند.

عایق درون پنجره با شکست حرارتی شناخته می شود و این شکست حرارتی یک مانع دائمی بین قاب پنجره در داخل و خارج از ساختمان ایجاد و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. تولید کنندگان درب و پنجره عایقی را ارائه دادند که به عنوان یک سد عایق بین داخل و خارج از قاب پنجره قرار میگیرد، این عایق ترمال بریک نامیده می شود و در درب و پنجره ترمال بریک کاربرد دارد.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-ترمال بریک

-نحوه عملکرد پنجره ترمال بریک

-مزایای استفاده از پنجره‌های دوجداره ترمال بریک

-ویژگی های پنجره ترمال بریک

-جمع بندی

.

.

.

ترمال بریک:

ترمال بریک عایقی که در سمت خارجی چارچوب سازه یا درب و پنجره قرار می گیرد. این عایق مانع از جابجایی حرارت می شود و برای جدا کردن سازه هدایت حرارتی بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. آلومینیوم رسانای خوبی از گرما و سرما و می تواند گرمای زیادی را از طریق پنجره و درب از دست دهد و یا بدست آورد. مقاومت بالا و سختی زیاد آلومینیوم باعث شده که این فلز به عنوان ماده اولیه در ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار گیرد. رسانایی زیاد آلومینیوم ایراد بزرگ این فلز برای استفاده در ساخت درب و پنجره آلومینیومی به حساب می آید.

thermal door - پنجره ترمال بریک
پنجره ترمال بریک

آلومینیوم به تنهایی عایق سرما و گرما نیست، زمانی که تیغه پلی آمید عایق در بین پروفیل دوخته می شود ارتباط جداره بیرونی با جداره داخلی قطع می شود و پروفیل آلومینیوم تبدیل به عایق یا همان ترمال بریک می شود. پنجره های بریک فناوری پیشرفته ای که برای افزایش بهره وری انرژی و عایق کاری در ساختمان استفاده می شود. پنجره های ترمال، پنجره هایی که در ساخت آن از دو فریم آلومینیومی استفاده شده است. این پنجره دارای مانع بین قسمت داخلی و خارجی هستند تا از هدر رفت انرژی حرارتی از طریق آلومینیوم جلوگیری کنند.

نحوه عملکرد پنجره ترمال بریک:

در تولید پنجره ترمال بریک حتما از جنس پلی آمید جهت عایق کردن پنجره استفاده و از مواد دیگر مثل pvc  استفاده نشود، این مواد مقاومت پنجره را کاهش می دهند. ترمال بریک به خاطر لاستیک پلی آمیدی که در بین جداره های داخلی و خارجی قرار دارد و توسط ماشین آلات پانچ می شود. از ورود گرما، سرما، صدا و لرزش به داخل ساختمان جلوگیری می کند. تیغه های پلی آمید موجود در پروفیل آلومینیومی پنجره دو جداره باعث می شود انتقال حرارات از 203 به کمتر از 4 کاهش پیدا کند. پلی آمید باعث قطع رسانایی در آلیاژ آلومینیوم میشود. مشخصات پروفیل، شکل و نحوه قرارگیری پلی آمید در تعیین این اعداد بسیار مهم و ضروری است.

در سیستم‌های درب و پنجره ترمال بریک از ۲۰۰ طیف رنگی مختلف استفاده می‌شود. رنگ‌های پودری الکترواستاتیک، آنادایز و طرح چوب، سه رنگ پایه و اصلی سیستم‌های ترمال بریک را تشکیل می‌دهند. پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک آنادایز شده، در مقایسه با پنجره‌های یو پی وی سی دکورال و رنگی، برای مناطق گرم، خشک و گرمسیری از نظر مقاومت و ماندگاری رنگ و کیفیت، عملکرد بهتری از خودشان نشان می‌دهند.

pic1 - پنجره ترمال بریک
نحوه عملکرد پنجره ترمال بریک

ترمال بریک با کنترل شکل های مختلف انتقال حرارت، بهره وری انرژی را بهبود می بخشد. انرژی گرمایی از طریق یک ماده در 3 حالت قابل انتقال است:

1.انتقال گرما از طریق موادی که به یکدیگر لمس می شوند منتقل خواهد شد.

2. همرفت، جایی که گاز یا مایعات برای انتقال انرژی حرارتی به گردش در می آیند.

3. تابش انرژی گرمایی از طریق امواج با فرکانس بالا مثل نور مرئی، نور ماوراء بنفش یا مایکروویو انتقال داده می شوند.

مزایای استفاده از پنجره های دوجداره ترمال بریک:

 • پنجره دوجداره ترمال، نویز، سرو صدا و حرارت را حدود 100 برابر کمتر از پنجره های معمولی آلومینیومی انتقال می دهند. در پنجره دوجداره ترمال یک لایه اضافی تعبیه شده است که امنیت داخل ساختمان را تا چند برابر افزایش می دهد.
 • طول عمر و دوام بالایی دارند و کمتر دچار فرسایش و خوردگی می شوندو به هزینه تعمیر و نگهداری بالایی نیاز ندارند.
 • 38% کاهش اتلاف انرژی حرارتی در زمستان، 32% کاهش اتلاف انرژی در تابستان، 28% کاهش مصرف سوخت و 20% کاهش هزینه سرمایه گذاری اولیه تاسیسات می شود.
 • جنس و شیوه ساخت پنجره ترمال باعث شده که این پنجره در مناطق زلزله خیز کاربرد فراوانی داشته باشند. پنجره های ترمال ساختار انعطاف پذیر و خوبی هستند و انعطاف پذیری در قسمت داخلی و خارجی پنجره نمایان است.
.jpg - پنجره ترمال بریک
مزایای استفاده از پنجره‌های دوجداره ترمال بریک
 • قسمت داخلی و خارجی رنگ متفاوتی داشته باشد و با توجه به شرایط خاص پروژه می توان از پنجره با رنگ های متنوع استفاده کرد.
 • پنجره های ترمال در مقایسه با انواع دیگر در برابر عوامل جوی مختلف و کاهش مصرف انرژی برتر هستند.
 • در برابر ضربه و مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش نور خورشید مقاومت بالایی دارند و طول عمر این پروفیل‌ها بسیار بالا می‌باشد.
 • در مقابل فشار باد بسیار مقاوم می‌باشند، همچنین در برابر آلودگی و گرد و غبار هم مقاوم می‌باشند. این سیستم‌ها ایمنی بالایی در برابر زلزله و همچنین سرقت را دارند. در برابر عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان و تغییر رنگ بسیار مقاوم است.
 • پنجره آلومینیومی ترمال بریک در انواع بازشو از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و همچنین امکان تنوع استفاده از یراق آلات را ایجاد می‌کند و از نوع باز شو می‌توان به کشویی دوحالته فولکس واگنی اشاره کرد.
 • استفاده از فریم آلومینیومی به دلیل سبکی فوق العاده و شکل پذیری بالا بسیار رایج است.

ویژگی های پنجره ترمال بریک:

این پنجره‌ها به دلیل داشتن تیغه های پلی آمید عایق بسیار خوبی در برابر حرارت، رطوبت و صوت می‌باشد. این ویژگی پنجره ترمال بریک موجب شده که استفاده از آن ها تا اندازه زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری کند. همچنین عایق صوت بودن این محصول باعث می‌شود آرامش بیشتری در خانه فراهم شود. این پنجره‌ها آلومینیومی هستند و در نتیجه وزن سبکی دارند. سبکی برای درب و پنجره‌ها مزیت خوبی به حساب می‌آیند. البته این سبکی باعث نمی‌شود که در برابر فشار باد ضعیف باشند.

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب درب و پنجره‌های هر ساختمانی تاثیر دارد زیبایی و تنوع رنگ است. رنگ‌های پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق العاده بیش از ۲۵۰ رنگ متنوع را در اختیار مصرف کنندگان پروفیل آلومینیوم می‌گذارد که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ریختگی است.

جمع بندی:

اگر قصد خرید پنجره مناسب برای ساختمان مسکونی یا تجاری را دارید ممکن بین پنجره های upvc و پنجره آلومینیومی ترمال بریک مردد باشید. پنجره های ترمال بریک در برابر عوامل جوی مختلف و کاهش مصرف انرژی برتر هستند.

با این وجود سایر انواع پنجره ها هنوز محبوبیت خود را دارند و مورد استفاده قرار می گیرند در شرایط متفاوت هر دو نوع پنجره ها کاربردی و مقرون به صرفه می باشند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد برای اطلاعات بیشتر و سفارش هر کدام از محصولات کارخانه آرون صنعت با شماره های درج در سایت تماس حاصل فرمایید. با دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان آرون صنعت می توانید بهترین و به صرفه ترین انتخاب را داشته باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.